کد خبر: 806468 A

مدیرکل بنیاد شهید استان خبر داد:

مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۱۵ هزار نفر از خانواده های شهید و ایثارگر شهرستان نیشابور تحت پوشش خدمات درمانی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، حجت الاسلام حسین معصومی در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران شهرستان نیشابور افزود: برای پرداخت بنیاد به بیمه و مراکز درمانی نیازمند تأمین اعتبار بوده و میزان اعتباری که ما می‌خواهیم بیشتر از استان های دیگر است.

وی اظهار داشت: امیدواریم تا اسفند امسال با تامین اعتبار لازم مشکل مراکز درمانی حل شود تا این مراکز به ارائه خدمات به ایثارگران ادامه دهند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه از سال ٩۶ بیمه ایران برای پوشش بیمه ها ورود پیدا نکرد اکنون بیمه ها با همکاری بیمه دی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های شهید و ایثارگر در صورتی که دارای خانه با مالکیت شخصی نبوده و یا وضعیت خانه نامناسبی دارند می توانند از تسهیلات وام بنیاد شهید برای خرید زمین بهره‌مند شوند.

حجت الاسلام معصومی گفت: طرح معین ویژه جامعه ایثارگری برای اولین بار از نیشابور آغاز شد که در این قالب یکصد فرزند ایثارگر  تحت آموزش برای پرورش مرغ گوشتی و محلی قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال در نیشابور ۱۳ فقره تسهیلات وام مسکن روستایی پرداخت شده اظهار داشت: در حال حاضر ۱۵۴ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در نیشابور در مقاطع مختلف تحصیلی متقاضی اشتغال بوده و آمار بیکاران افراد تحت پوشش بنیاد شهید در نیشابور یک هزار و ۲۷۲ نفر است که ۶۴۹ نفر از این افراد بین ۱۸ تا ۲۹ سال سن دارند.

وی یادآور شد: در نیشابور طبق آخرین آمار تعداد بیکاران ایثارگر  ۲۵ درصد و بالاتر و آزاده های دوران دفاع مقدس با سابقه اسارت بیش از یک سال ۷۸۳ نفر و همسران و فرزندان ایثارگران زیر ۲۵ درصد و آزادگان با سابقه اسارت کمتر از یک سال ۲۷۷ نفر است.

 فرماندار نیشابور گفت: با کمک دستگاه‌های متولی و شورای شهر قطعه ایثارگران در آرمستان بهشت فضل نیشابور انتخاب و جانمایی شد.

سعید شیبانی افزود: در حوزه شغلی نیشابور از ظرفیت های بی نظیری برخوردار بود و در این زمینه انعقاد یک تفاهم نامه با اداره فنی و حرفه ای برای حمایت از فرزندان شهدا و ایثارگران ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: در گام اول ۳۰۰ نفر از خانواده های شهید و ایثارگر نیشابور که فاقد مسکن هستند برای استفاده از تسهیلات شناسایی می‌شوند؛ همچنین ساماندهی مزار شهدا نیز باید به سرعت با منابع دهیاری ها در اولویت قرار گرفته و ساماندهی شود.

 پس از این جلسه مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی با تعدادی از خانواده های شهید و ایثارگر در دورترین روستای مرزی حسن آباد بلهر نیشابور دیدار کرد.

اشتغال بنیاد شهید پوشش خانواده خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر