کد خبر: 806079 A

مدیرکل کار خراسان رضوی تاکید کرد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: آموزش‌های علمی می تواند خلا موجود در بهره‌وری نیروهای کار را پر کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد سنجری در نشست تشکلات کارگری که در محل مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر مشهد برگزار شد با تقدیر از ارائه و ایجاد بستر آموزش‌های ویژه کارگران گفت: آموزش‌های علمی می‌تواند خلا موجود در بهره وری نیروهای کار را پر کرده و در رشد و توسعه اقتصاد اجتماع و بالطبع آن ارتقا سطح معیشت کارگران در پی خواهد داشت.

وی افزود: نیروی کار همواره باید در حوزه آموزش پیشتاز و به روز باشد تا بتواند مبتنی با علم روز ، هم در عرصه کار و تلاش و هم در عرصه زندگی خویش موفق و سربلند باشد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی تاکید کرد: بین نظام آموزشی شکاف عمیقی با نظام اشتغال وجود دارد و در این راستا می بایست مراکز علمی بویژه مراکز آموزشی وابسته تلاش بیشتر و تاثیر گذاری را مدنظر قرار دهند.

سنجری همچنین با اشاره به مشکلات عدیده در تامین نیروی انسانی کارآمد گفت: ۳۵ درصد جویندگان کار ،فارغ التحصیلان دانشگاه هستند که ۶۵ درصد این افراد فاقد هرگونه مهارت میباشند .

وی افزود: عدم وجود فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزشی از خلاء های عمده در بحث بیکاری است .  

وی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه تشکلهای کارگری باید با وحدت و انسجام در جهت مطالبه گری گام بردارند گفت :شرایط اقتصادی فعلی حاکم بر جامعه بیشترین فشار را بر جامعه کارگری تحمیل کرده که می بایست با وحدت و انسجام بیشتر بویژه تشکلات کارگری با رصد مشکلات در جهت جلوگیری از تسری بیشتر آن جلوگیری و راهکارهای مناسب گام بردارند .

وی افزود: با ابتکار استاندار خراسان رضوی طرح مثلث اقتصادی ظرفیت خوبی برای توسعه و حل مشکلات اقتصادی فراهم شده که در همین راستا مراقبت از واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال را باید مورد توجه قرار دهیم.

وی تصریح کرد: تکمیل واحدهای نیمه تمام بویژه واحدهای که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند را بصورت جدی مدنظر داریم.

اقتصاد بهره وری خراسان رضوی کار و رفاه اجتماعی نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر