کد خبر: 806030 A

تشکری مطرح کرد:

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد خراسان رضوی گفت: فلسفه وجودی دانشگاه جامع علمی کاربردی، پیوند آموزش‌های عالی با کار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مرتضی تشکری در نشست تشکلات کارگری استان که در محل مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر مشهد برگزار شد با اشاره به روند و اهداف تشکیل دانشگاه علمی کاربردی گفت: فلسفه وجودی دانشگاه علمی کاربردی پیوند آموزش‌های‌عالی با کار، اشتغال و فعالیت‌های توسعه‌ای و اقتصادی و یا همان رابط آموزش عالی با محیط کار است.

وی افزود: در حال حاضر هزار رشته کاردانی و کارشناسی در ۴ گروه صنعت ، فرهنگ و هنر ، اجتماعی و خدمات بر اساس نیاز فعالان عرصه اقتصاد ،کسب و کار ، هنرمندان و سایر اقشار تدوین و در حال اجرا است.

تشکری همچنین با اشاره به نقش کارگران در جامعه و رفع نیازهای اجتماع گفت هر ارزش افزوده و تولیدی در اجتماع مدیون کار و کارگر است و هدف نهایی ما ارزش بخشیدن و ارتقا سطح علمی و آگاهی این قشر است .

وی تصریح کرد : آموزش‌های ما باید منزلت و جایگاه اجتماعی این قشر زحمتکش را ارتقا دهد.

وی در ادامه گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی دارد تا آموزشهای مختلف و متنوعی را در حوزه کاری کارگران بصورت کوتاه مدت و بلند مدت بر پایه تحلیل شغلی این عزیزان تصویب و اجرا کند.

اشتغال جامعه خراسان رضوی فلسفه مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر