کد خبر: 804179 A

با حضور مسئولان استانی صورت گرفت؛

در آخرین روز از افتتاح و کلنگ زنی پروژه های هفته دولت، مراسم کلنگ زنی پروژه پایگاه امداد و نجات جاده ای با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در روستای آلماجق برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، سید مجتبی احمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با حضور در این مراسم با اشاره به اینکه که چندین روز گذشته قانون تشکیل ستاد مدیریت بحران در مجلس مطرح شد، خاطر نشان کرد :این ستاد با مدیریت و اداره فرمانداران شهرستان ها صورت می‌گیرد که امدادهای جاده ای را نیز شامل می‌شود. 

احمدی با عنوان این موضوع که باید بوسیله آموزش‌های همگانی و برنامه هایی از این قبیل آمار تلفات جاده‌ای را نیز کاهش دهیم، اضافه کرد: خوشبختانه آمار تلفات جاده ای از 33 هزار نفر به 17 هزار نفر کاهش پیدا کرده که باید کمتر نیز شود. 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان قوچان نیز با بیان این مطلب که موقعیت پایگاه آلماجق به گونه ای است که محور های عملیاتی نیشابور، درگز و حتی چناران را نیز پوشش می‌هد، تاکید کرد: ضرورت ایجاد یک پایگاه جاده ای در این ناحیه احساس می‌شد که خوشبختانه با همکاری مسئولین و همچنین خیرین امروز شاهد آغاز فعالیت تاسیس و کانگ زنی آن هستیم. 

سعید فکور از اهدا 3000 هزار متر به این پایگاه توسط یکی از خیرین خبرداد و گفت: فعالیت هلال احمر تماما بصورت داوطلبانه و خیرخواهانه است و امیدواریم در جهت تسکین آلام بشری و وظیفه خود با همکاری بیشتر مسئولان، شاهد اتفاقات خوبی باشیم. 

فرماندار قوچان ضمن اشاره به این موضوع که هلال احمر قوچان برای چندین سال پیاپی رتبه برتر استان را کسب کرده، اظهار داشت: موقعیت الماجق موقعیتی استراتژیک است و محور های زیادی در این شاه راه وجود داردکه نیازمند امداد رسانی هستند.

وی در خصوص هدف ایجاد اینگونه پایگاه‌ها بیان کرد: هدف ما در وهله اول ایجاد آرامش خاطر برای مسافرین و دادن اطلاعات جاده‌ای به آنهاست و در گام بعدی امدادرسانی به حوادث غیر مترقبه و جاده‌ای  در سریع‌ترین و کوتاه ترین زمان ممکن است.

هادی رجایی نیا با تاکید بر این مطلب که متاسفانه آمار فوتی ها وحوادث در منطقه و محور درگز بالا است و  مشکلاتی را در این ناحیه ایجاد کرده، خطاب به مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، گفت: با توجه به شرایط مطرح شده، امیدواریم بعد از تاسیس این پایگاه به زودی پایگاه اجداد رسانی جاده ای در منطقه امام قلی نیز احداث شود.

پایگاه امداد و نجات پوشش جاده دولت مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر