کد خبر: 804139 A

شناسایی تاکید کرد:

رئیس اداره میراث فرهنگی گناباد بر احیاء صنایع دستی شهرستان با هدف اشتغالزایی پایدار تاکید کرد.

علیرضا شناسایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا از گناباد، در جریان افتتاح سه طرح صنایع دستی در این شهرستان به مناسبت هفته دولت گفت: شهرستان گناباد، با غنای فرهنگی و آئین و ‌رسوم و‌‌ مراسمات خاص می‌طلبد که به جهانیان‌ شناخته شود ‌.

شناسایی ادامه داد: کارگاه ترنج نگاره با مدیریت صفایی و اعتبار بالغ بر 600 میلیون ریال، وام روستایی از محل تسهیلات اداره‌ کار امور اجتماعی و اداره میراث فرهنگی به عنوان ناظر طرح و با هدف تولید گلیم و آموزش و ایجاد اشتغال برای تعداد 15 نفر بصورت دوره ای فعالیت خود را در روستای عزیز آباد گناباد آغاز کرده است.

وی گفت:محل فروش تولیدات این کارگاه نمایشگاهها و سفارش های بخش خصوصی است و امیدواریم با توسعه کارگاه و‌‌ علاوه برتوجه به حوزه صنایع دستی و بحث اشتغالزایی در جذب جوانان و نوجوانان و‌ کاهش آسیبهای مهاجرت به مرکز شهرستان و شهرهای دیگر باشیم‌.

رئیس اداره میراث فرهنگی گناباد اذعان کرد:کارگاه خانه صنایع دستی دهستان‌ زیبد گناباد با هدف تولید و فروش گلیم ، سبد باقی با استفاده از ساقه‌گندم و دریافت اعتبار به مبلغ 500 میلیون ریال از محل تسهیلات‌ وام‌ روستایی اداره کار و امور اجتماعی با‌مدیریت ایرانی فعالیت خود را در دهستان گردشگری و‌ مهد ریواس ایران آغاز کرده است.

شناسایی گفت:در این کارگاه 8 نفر به صورت مستقیم و 8 نفر غیر مستقیم مشغول‌ تولید هستند‌ و‌ رشته های چرم دوزی و معرق کاری نیز جهت‌ تولید و‌ ترویج‌ صنایع دستی در برنامه آموزشی آتی این کارگاه است.

رییس اداره میراث فرهنگی گناباد از افتتاح مجموعه صنایع دستی سوغات با حضور معاون صنایع دستی استان در مرکز شهرستان گفت :این مجموعه بدون دریافت تسهیلات‌ با همکاری اداره میراث فرهنگی ، اداره کار و‌امور اجتماعی و فنی و‌حرفه ای با راه اندازی کارگاه‌های آموزشی در تمام‌ زمینه های صنایع دستی در سطح شهرستان و با اشتغال 25 نفر به صورت ثابت فعالیت خود را آغاز کرده که گسترش این مجموعه ظرفیت به کارگیری بیش از 50 نفر به صورت پایدار را خواهد‌ داشت .

جوانان و نوجوانان سوغات صنایع دستی گردشگری مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر