کد خبر: 803895 A

سنجری مطرح کرد:

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در بردسکن گفت: امسال تعهد استان 76 هزار فرصت شغلی است که در 5 ماهه امسال 22 هزار فرصت شغلی آن تحقق یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد سنجری در این خصوص گفت: طی سال جاری تاکنون 10 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی به استان تخصیص یافته است که تاکنون 3 میلیارد تومان  به متقاضیان پرداخت شده و مابقی تسهیلات مشاغل خانگی استان به مرور به استان ابلاغ می شود.

وی تعداد تعاونی های فعال در استان را 7 هزار تعاونی اعلام کرد و گفت: این تعداد تعاونی 4 میلیون و 700 هزار نفر عضو دارند و 401 میلیارد تومان در آنها سرمایه گذاری شده و زمینه اشتغال 114 هزار نفر در آنها فراهم شده است. 

مدیرکل تعاون  کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی به لحاظ تعداد تعاونی های فعال رتبه دوم کشور را داراست.

سنجری با تبریک هفته دولت و فرارسیدن هفته تعاون گفت: از ابتدای هفته دولت تا پایان هفته تعاون در سطح استان  42 طرح در بخش های مختلف تولیدی و تعاونی با اعتبار 95 میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد که با بهره برداری از آنها زمینه اشتغال 3 هزار نفر نیز فراهم می شود. 

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان در بهار امسال 9 و 4 دهم درصد اعلام شد گفت: این  رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل یک و 7 دهم درصد کاهش داشته است.

وی برگزاری جشنواره تجلیل از 24 تعاونی برتر ملی و استانی ، دیدار با مسئولان و ائمه جمعه، برگزاری میزگردهای تخصصی با تعاونی ها با محوریت موضوعات متفاوت در راستای ترویج و توسعه فرهنگ تعاونی ها ، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی، نشست و گفتگوی اجتماعی با محوریت اتحادیه های تعاونی با حضور معاون اقتصادی استاندار و سایر دستگاههای اجرایی استان با هدف بررسی مسایل و مشکلات تعاونی ها را از مهم ترین برنامه های هفته تعاون در استان برشمرد.

وی حفظ بنگاههای اقتصادی و اشتغال موجود را از اولویت های این اداره کل درراستای تحقق بخشیدن به رونق تولید اعلام کرد.

وی از تشکیل 20 مرکز شتاب دهند دراستان خبرداد و گفت: مهم ترین وظایف شتاب دهندگان مشاوره و ارائه راهکار به فعالان اقتصادی در جهت تسهیل و توسعه به کسب و کار است.

استان خراسان رضوی اشتغال خراسان رضوی کار و رفاه اجتماعی کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر