کد خبر: 803480 A

مدیرکل کار استان خبر داد:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: تاکنون هشت تعاونی در شهرستان‌های استان به عنوان معین اقتصاد مقاومتی مسئولیت قبول کرده اند که به دنبال افزایش این تعداد هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، محمد سنجری در ششمین همایش تجلیل از تعاونی‎های برتر شهرستان کاشمر افزود: تعاونگران و فعالان اقتصادی در شرایط اقتصادی حاکم بر کشور با ایثارگری، جانفشانی و تلاش مضاعف سعی می‎کنند به تولید کشور و ارائه خدمات بهینه به مردم کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه بخش تعاون یکی از ارکان اصلی اقتصاد کشور در کنار بخش دولتی و خصوصی است ادامه داد: برخلاف سایر بخش‎ها که شاید هدف آنها کسب درآمد باشد هدف اصلی تعاون توسعه عدالت اجتماعی و کاهش فقر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: یکی از مردمی‎ترین بخش‎های اقتصادی کشور بخش تعاون است و در اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، بخش تعاون می‎تواند یکی از ارکان اصلی اقتصاد باشد و خوشبختانه دولت تدبیر و امید با تاکید بر رونق بخش تعاون، نگاه دولت محور را به نگاه مردم محور تغییر داده و در طرح مثلث توسعه اقتصادی که تاکید بر توانمندسازی، استفاده از سرمایه‎های مردمی، توسعه، تولید و توجه به مناطق روستایی و دور افتاده است بخش تعاون ورود پیدا کرده است.

سنجری افزود: تعاونی ها برای نقش آفرینی بیشتر در راستای توسعه باید بتوانند به دانش روز تجهیز شوند و توانمندی خود را ارتقاء دهند.

وی ادامه داد: در ایجاد مشاغل جدید تاکید بر اقتصاد دانش بنیان است لذا باید به سمت مشاغل و تعاونی‎های جدید  با استفاده از توسعه فناوری اطلاعات در عرصه‎های مختلف و همچنین استفاده از بسترهایی در حوزه برندسازی و اتصال به بازارها حرکت کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه برندینگ و توجه به برندسازی در حوزه تعاون می‎تواند به توسعه  این بخش کمک کند تا پایان سال نخستین مرکز نوآوری و توسعه بخش تعاون با تاکید بر فعالیت‎ها و شرکت ‎های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت استارتاپ‎ها در سطح استان تشکیل می شود.

اقتصاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی دولت کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر