کد خبر: 803243 A

معاون وزیر اقتصاد مطرح کرد:

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: بهبود فضای کسب و کار، مولد سازی دارایی های دولت و اقتصاد هوشمند از اولویت های این وزارتخانه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی عسکری روز سه‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی افزود: در بخش اقتصاد به دلیل بخشی‌نگری بیش از حد و بی‌توجهی به ضرورت های یکپارچگی در برخی موارد شاهد بروز مشکلات متعدد در فضای کسب و کار هستیم.

وی در زمینه مولدسازی دارایی‌های دولت اظهار داشت: دولت دارای ساختمان‌ها، دارایی ها و سرمایه های ارزشمندی است که می‌تواند با استفاده از آنها اقدام به درآمدزایی و ایجاد درآمد پایدار کند تا در زمانی که دچار تزلزل اقتصادی و درآمدی می‌شود به مشکل نخورد.

عسکری گفت: از ادارات و دستگاه های دولتی در استان ها درخواست داریم با فروش و کارآمد کردن دارایی های موجود و وارد کردن آن به چرخه تولید و خدمات در مسیر مولد سازی دارایی های دولت گام بردارند.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی افزود: اقتصاد هوشمند نیز از دیگر اولویت های این وزارتخانه است که از طریق الکترونیکی کردن امور محقق می شود و عامل شفاف سازی نیز می باشد.

وی با بیان اینکه در فضای اقتصاد امروز که شاهد رکود در اقتصاد هستیم نیازمند همکاری همه بخش‌ها و دستگاه‌ها هستیم، افزود: تحقق درآمدهای مالیاتی از وظایف این وزارتخانه است که با توجه به اوضاع موجود تحقق همه این درامدها کار سختی است و نیاز به تلاش مضاعف همکاران دارد.

در این مراسم از زحمات سید مهدی رمضانی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی قبلی استان خراسان رضوی قدردانی و حسین امیر رحیمی به عنوان مدیرکل جدید این اداره معرفی شد.

اقتصاد درآمد دولت کسب و کار وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر