کد خبر: 802571 A

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

استاندار خراسان رضوی گفت: طبق مصوبه امروز ستاد تدبیر و با موافقت دادستان مشهد از این پس مشکلات و شکایات دستگاه‌های اجرایی در این استان حتی شکایات کیفری در ستاد تدبیر استانداری بررسی و حل و فصل می شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علیرضا رزم حسینی در نشست شورای اسلامی شهر مشهد افزود: بر این اساس مقرر شد دادستانی پرونده های موجود را نیز به استانداری ارجاع دهد تا با شکایات دستگاه های مختلف خللی در اجرای طرح ها ایجاد نشود.

وی اضافه کرد: برای حل مشکل ترافیک مشهد و هسته مرکزی شهر نیز همکاری خوبی بین دستگاه های مرتبط نظیر آستان قدس رضوی، شهرداری و استانداری وجود دارد و شورای تامین استان نیز مشارکت جدی در این خصوص دارد و اگر طرحی نیز در این خصوص ارائه شود حمایت های لازم صورت خواهد گرفت و در کمیسیون ماده پنج استانداری نیز با سرعت موارد مختلف پیگیری می شود.

استاندار خراسان رضوی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و فرارسیدن هفته دولت گفت: نهاد شورا نهادی مردمی و برخاسته از رای مردم است و امروز مدیریت بزرگترین شهر مذهبی کشور در اختیار شورای شهر مشهد قرار دارد.

رزم حسینی افزود: دولت همواره نسبت به شورا و شهر مشهد توجه ویژه ای دارد و در دولت تدبیر و امید کمک های بی سابقه ای در تسویه حساب های مدیریت شهری از محل مطالبات و تهاتر صورت گرفته و در اقدامی بی سابقه در اسفندماه پارسال ۴۴ هزار میلیارد ریال بدهی شهرداری مشهد تهاتر و تسویه شد.

وی اضافه کرد: در بخش انتشار اوراق مشارکت نیز دولت به رغم مشکلات مالی برای طرح‌های عمرانی و قطار شهری خیلی سخاوتمندانه در حوزه شهر مشهد عمل کرده است.

استاندار خراسان رضوی گفت: مشهد باید سمبل شهری زیبا، سالم و زائرپذیر باشد که امکانات زیرساختی و شهرنشینی برای تحقق این مهم ضروری است.

رزم حسینی افزود: دستگاه های نظارتی نیز توجه ویژه ای به سلامت اداری در مجموعه شورا و شهرداری مشهد دارند و تاکنون گزارش منفی ای دریافت نشده است و  این سلامت کاری ادامه خواهد یافت و شورای پنجم می تواند کارنامه درخشانی داشته باشد.

وی ادامه داد: همدلی و همزبانی خوبی در خراسان رضوی وجود دارد که کم نظیر و فرصتی برای آبادانی شهر مشهد است.

خراسان رضوی مشکلات مشهد دادستان شورای شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر