کد خبر: 797869 A

همزمان با سالروز ورود آزادگان؛

عملیات ساخت بزرگترین تقاطع چهارسطحی در شمال شرق کشور همزمان با سالروز ورود آزادگان به کشور، آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، اژدر اژدری معاون اقتصادی شهردار مشهد در این خصوص گفت: پروژه تقاطع چهار سطحی به عنوان بزرگترین تقاطع چندسطحی در شمال شرق کشور، اتصال ۴ محور بزرگ شهری شامل بلوار نمایشگاه به بلوار میثاق، بلوار امام علی (ع) به بلوار مهدیه و ٢چپ گرد بلوار امام علی(ع) به سمت وکیل آباد و بلوار مهدیه به بلوار میثاق را نیز در سطوح بالایی ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: شهرداری مشهد از اواخر سال گذشته با تعریف انجام پروژه های زیرساختی به صورت غیرنقدی و در قالب اعطای زمین و امتیاز پروانه های ساختمانی معوض به پیمانکاران، علاوه بر ایجاد اشتغال، سبب افزایش پروژه های جدید ساختمانی و رونق بخشی به ساخت و ساز و صنعت ساختمان در سطح شهر مشهد شده است.

اژدری ادامه داد: موضوع مناقصه پروژه چند سطحی  با مدل قراردادی، ٢۵درصد نقد و ٧۵ درصد غیر نقد (در قالب اعطای مجوز پروانه ساختمانی و زمین) و ساخت تقاطع چندسطحی در روزنامه های کثیرالانتشار و نیز از طریق فضای مجازی سراسر کشور انتشار یافت. 

معاون اقتصادی شهردار مشهد در خصوص انتخاب مجری این پروژه گفت: در مراسم بازگشایی پاکت ها که در کمیسیون ماده ١٣ و با حضور بازرسان کل کشور و سایر نهادهای نظارتی برگزار شد، پس از تطبیق بخشنامه های حاکم بر مناقصه، شرکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به عنوان مجری ساخت این پروژه انتخاب شد.

وی افزود:این پروژه با اعتبار پایه بیش از ٢٠٠٠ میلیارد ریال سبب کاهش بار ترافیکی شریان های مهم غرب مشهد می شود و  با توجه به حجم مراجعه شهروندان به نمایشگاه بین المللی در مناسبت ها و رویداد های فصلی، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی زیست محیطی، جلوگیری از اتلاف وقت و نیز تسهیل در رفت و آمد را در این بخش از شهر به همراه خواهد داشت.

اژدری با بیان اینکه مدت زمان ساخت این پروژه  ٢ سال برآورد شده است، گفت: با توجه به توانایی پیمانکار مربوطه امیدواریم شاهد کاهش بازه ی زمانی، خدمت رسانی هرچه سریع تر و تسهیل در رفت و آمد شهروندان در ۴ منطقه شهری ٩، ١٠، ١١ و ١٢ باشیم.

زمین مشهد نمایشگاه بین المللی شهردار مشهد معاون اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر