کد خبر: 795417 A

وزیر ارتباطات مطرح کرد:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۷۰ درصد هزینه های بخش ارتباطات کشور با ارز تأمین می‌شود، اما متوسط افزایش هزینه‌های ارتباطی برای مردم هفت درصد بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، محمد جواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری نیشابور افزود: با وجود همه مشکلات داخلی و خارجی بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور ۲۰ درصد رشد یافته است.

وی یادآور شد: برای کنترل هزینه ها در این بخش ۱۰ برنامه ویژه اجرا شده بدون اینکه هزینه های ارتباطی برای مردم افزایش یابد همچنین بخش مهمی از ظرفیت نیروهای جوان که مورد تأکید رهبر انقلاب در بخش فناوری است که نیازمند توجه و برنامه ویژه است.

وی با اشاره به بازدید از مرکز رشد فناوری نیشابور اظهار کرد: در این مرکز طرح هایی در سطح ملی در حال اجرا است که بسیار جالب توجه بوده و نشان دهنده ظرفیت نیروهای مستعد و جوان نیشابور است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طی یک سال گذشته ۱۴۵ میلیارد ریال در شهرستان نیشابور برای فناوری اطلاعات هزینه شده و ۲۴۰ میلیارد ریال دیگر نیز در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه کمبودی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز در این بخش وجود ندارد اعلام کرد: ۱۳ سایت شهرستان نیشابور از طریق اپراتور همراه اول طی ۲ ماه و هشت سایت شهری طی چهار ماه آینده وارد مدار می شود.

آذری جهرمی با بیان مشکل ارتباطات روستا‌های گرماب، باغشن گچ، برزنون، اسحاق آباد، همت آباد زمانی، گلشن، چشمه خسرو و شهرک صنعتی امام رضا(ع) نیشابور افزود: طی یک ماه آینده و همچنین مشکلات در خصوص پوشش جاده‌ای در این شهرستان با پیگیری مسئولان به زودی حل می شود.

وی اظهار کرد: ممانعت جدی مردم برای نصب آنتن و تأمین برق در مناطق روستایی مورد نیاز از موانع جدی در مسیر توسعه ارتباطات در نیشابور است که برای حل آن نیازمند مشارکت مردم و مسئولان هستیم.  فرماندار نیشابور در این مراسم گفت: امروز نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه جوامع را نمی توان نادیده گرفت و بی توجهی به آن باعث عقب ماندگی می شود.

سعید شیبانی فرماندار نیشابور نیز در این جلسه افزود: نیشابور با موقعیت ویژه جغرافیایی و جمعیتی دارای مطالبات جدی در این زمینه است‌ و با تأمین بخش بیشتری از این نیازها نیشابور در توسعه استان نیز نقش ویژه ای دارد.

وی با اشاره به اینکه در بخش روستایی نیشابور با ۴۰۰ روستا و در جاده ها نیازمند تجهیزات و امکانات برای توسعه ارتباطات و اینترنت است ادامه داد: بخشی از مسیر توسعه را در این حوزه پیموده ایم و هنوز راه زیادی تا رسیدن به سرمنزل مقصود مانده که تلاش مضاعف می طلبد که در حوزه فناوری از فضای مورد نیاز برای اشتغال زائی و حل مشکل بیکاری شهرستان نیشابور به بهترین شکل می توان بهره برد.

گفتنی است در پایان این مراسم تمبر یادبودی از طرف اداره پست نیشابور به محمد جواد آذری جهرمی اهدا گردید.

ارتباطات و فناوری اطلاعات ارز پوشش فرماندار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر