کد خبر: 793966 A

رهنما خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی سرخس از آماده سازی اولین گلخانه تولید آلوئه ورا در شهرستان توسط بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سرخس، محمد علی رهنما با اشاره به ایجاد نخستین گلخانه‌ در شهرستان سرخس گفت: اساسی‌ترین مشکلی که ما در سطح منطقه در بحث ورود به گلخانه های صنعتی داریم مسئله مالکیت است که اکثر بهره بردان را با مشکل مواجه می‌کند و قادر به دریافت پروانه گلخانه صنعتی نیستند.

مدیر جهاد کشاورزی سرخس خاطرنشان کرد: در این راستا ایجاد گلخانه‌های کوچک با مقیاس ۳۰۰ متر را در روستاهای شهرستان مطرح کردیم که دولت نیز تسهیلات خوبی در سامانه سیتا (سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری) برای این امر اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: در این سامانه دولت ۸۰ درصد هزینه ایجاد گلخانه را در قالب تسهیلات ۷ درصدی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و ما هم در شهرستان این موضوع را به بهره برداران اطلاع رسانی کرده ایم.

مدیر جهاد کشاورزی سرخس خاطرنشان کرد: اولین گلخانه تولید محصول آلوئه ورا شهرستان که در روستای حسن آباد احداث شده در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: سه تا چهار گلخانه دیگر نیز در شهرستان ایجاد شده که هنوز بستر تولید را ندارند که به محض دریافت تسهیلات کمک می کنیم تا این گلخانه ها نیز فعال شوند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرخس در پایان با اشاره به اینکه به دنبال ایجاد «مجتمع گلخانه‌ای» در این شهرستان هستیم، گفت: برای پیگیری ایجاد مجتمع گلخانه ای اگر در قالب مثلث اقتصادی، آستان قدس رضوی برای تحویل زمین رایگان به بهره برداران آمادگی خود را اعلام کند، جهاد کشاورزی نیز می تواند از تسهیلات استفاده و زمینی را تحت عنوان مجتمع گلخانه ای برای اشتغال جوانان بیکار احداث کند.

آستان قدس رضوی اشتغال بخش خصوصی جهاد کشاورزی دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر