کد خبر: 793338 A

رزم حسینی خبر داد:

استاندار خراسان رضوی از آغاز اصلاح فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار خبر داد و گفت: برای دستیابی به توسعه و رونق گرفتن اقتصاد کشور، بروکراسی های فرسوده اداری باید شکسته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد،علی‌رضا رزم‌حسینی در جلسه پایش و اصلاح فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار اظهار کرد: بهبود فضای کسب و کار در خراسان رضوی نیازمند وفاق ارکان حاکمیت اعم از دستگاه‌های اجرایی و قضایی است. 

وی افزود: در نتیجه بروکراسی پیچیده اداری، فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار بسیار طولانی شده است و متقاضیان برای دریافت مجوز باید رفت و آمدهای زیادی به دستگاه های اجرایی داشته باشند. 

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه همه دستگاه ها باید مطابق قوانین و مقررات در مسیر اصلاح فرآیندهای صدور مجوز کسب و کار گام بردارند، تصریح کرد: سوء استفاده از مسئولیت، اختلاس و حیف و میل بیت المال به هیچ عنوان قابل قبول نیست اما اطمینان دارم که هیچ مدیری با تسهیل فرآیندهای اداری مورد بازخواست قرار نخواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح فرآیندهای صدور مجوزهای کسب و کار یک ضرورت غیرقابل انکار است، گفت: برای دست‌یابی به توسعه و رونق گرفتن اقتصاد کشور، بروکراسی های فرسوده اداری باید شکسته شود. 

رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: درحال حاضر اصلاح فرآیند صدور مجوز برای 5 کسب و کار مانند تاسیس گلخانه، واحد پرورش دام، واحد صنایع غذایی در دستورکار مدیریت استان قرار گرفته است و جلسات کارشناسی در این زمینه درحال برگزاری است.

اقتصاد کشور خراسان رضوی دستگاه های اجرایی کارشناسی کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر