کد خبر: 789720 A

پس از برگزاری در شهر خیخون اسپانیا؛

نمایشگاه آثار برگزیده ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام پس از برگزاری در شهر خیخون اسپانیا در نیشابور، زادگاه حکیم عمرخیام نیشابوری برگزار می‌شود.

رمضانعلی بیات در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در نیشابور، گفت: آثار برگزیده ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام پس از برگزاری در ١٢ شهر ایران وجهان، با همکاری انجمن عکاسی Zuri-Beltza در شهرهای بیلبائو و خیخون اسپانیا نیز برگزار شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور افزود: نیشابور میزبان سیزدهمین نمایشگاه از تور نمایشگاه های ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره بین‌المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری است، چنین اظهار کرد: این جشنواره از سوی نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در ایران(فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس وابسته به موسسه فرهنگی هنری خانه هنر خیام برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آثار برگزیده نمایشگاه ششمین جشنواره عکس خیام پیش از این در تهران، کرج، قم، ایلام، همدان، اراک، اردبیل، سبزوار، قونیه ترکیه، بیلبائو اسپانیا و خیخون اسپانیا برگزار شده بود که این سیزدهمین نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره ششم خیام است و این تور نمایشگاهی ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: نمایشگاه همانند دوره های پیشین جشنواره خیام در شهرهای مختلف ایران و چندین کشور برپا خواهد شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور افزود: این نمایشگاه با همکاری کانون عکس انجمن سینمای جوان، سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور از پنجم مرداد ماه ساعت ١٨:٣٠ در  نگارخانه کمال الملک این اداره افتتاح می شود و تا ١٢ مرداد هر روز از ساعت ٩ الی ١٢ صبح و ١٧ الی ١٩ بعدازظهر میزبان علاقه مندان خواهد بود.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسپانیا جشنواره بین المللی قم هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر