کد خبر: 788743 A

با شعار «نه به پلاستیک»؛

تفاهم‌نامه همکاری با هدف کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی در بازارهای شهرداری، بین سازمان ساماندهی مشاغل شهری، فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد و دانشگاه فردوسی به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، بهروز کیانی مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: تعهدنامه همکاری با هدف حذف استفاده از پلاستیک با دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد بسته شد.

وی افزود: چون تجزیه مواد پلاستیکی در طبیعت لطمات جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می‌کند، لذا حذف پلاستیک از مصارف روزانه قدم موثری در مسیر حفظ و مراقبت از محیط زیست‌مان است.

وی ادامه داد: شروع این حرکت با هم افزایی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌ های کشاورزی، در قالب انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین این سازمان و دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی در راستای کاهش به‌کارگیری و حذف کیسه‌ های پلاستیکی، قدم موثری برای حفظ و مراقبت از محیط زیست‌ است.

کیانی افزود: از پارسال این طرح در فروشگاه‌های "شهرما" با شعار «نه به پلاستیک» انجام شده و طرح تشویقی دعوت از شهروندان برای استفاده از کیسه‌ های پارچه‌ای نیز اجرایی شده است.

پلاستیک شهرداری کشاورزی مشهد منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر