کد خبر: 788721 A

رئیس مرکز فنی و حرفه ای قوچان مطرح کرد:

نمایشگاهی از توانمندی‌ها و دستاورد‌های ۱۶۰ هنرجو و کارآموز مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان قوچان امروز به مناسبت هفته مهارت آموزی افتتاح و برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان ، سید قاسم موسوی رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان در حاشیه مراسم  افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های کار آموزان  فنی و حرفه‌ای با حضور در جمع خبرنگاران عنوان کرد: هدف از برپایی این نمایشگاه ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تشویق افراد جویای کار به فراگیری این نوع مهارت‌ها است.

وی با اشاره به اعضا و اجزای این نمایشگاه، تصریح کرد: این نمایشگاه متشکل از ۳۰ غرفه شامل غرفه‌های مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دختران و پسران، غرفه‌های مهارت آموزی در محیط واقعی کار و غرفه‌های آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای قوچان است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای قوچان هم چنین در ادامه خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه ۱۰ رشته جدید نظیر بافندگی دو میل، تعمیر دستگاه‌های صوتی تصویری، تعمیرات موبایل و امثال آن معرفی‌شده که قصد داریم در آینده نیز ۱۰ حرفه ی جدید را شناسایی و در جهت اشتغال زایی به مردم معرفی کنیم.

موسوی با بیان این مطلب که در این نمایشگاه ۱۳۰ مهارت آموز بیش از ۵۰۰ اثر خود را به نمایش گذاشتند، اذعان داشت: حدود ۴۵ درصد آموزش‌های ارائه شده در این مرکز منجر به اشتغال زایی شده است.

اشتغال فنی و حرفه ای موبایل هنر دختران و پسران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر