کد خبر: 787252 A

تولیت آستان قدس رضوی:

تولیت آستان قدس رضوی گفت: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، رمز سلطه ظالمانه خود بر کشورهای اسلامی را ایجاد اختلاف می‌داند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار قاضی فائق زیدان، رئیس شورای عالی قضایی عراق که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، با تأکید بر اینکه امنیت، رفاه و آبادانی عراق را امنیت، رفاه و آبادی کشور خود می‌دانیم؛ اظهار کرد: برای پیروزی بر فتنه داعش، خون رزمندگان ایرانی در کنار رزمندگان عراقی به زمین ریخته شد.

وی با اشاره به خدمات آستان قدس رضوی به زائران عرب زبان، ابراز کرد: سالانه ده‌ها هزار زائر عرب‌زبان به این حرم شریف مشرف می‌شوند که بخش عمده آن‌ها برادران و خواهران محترم عراقی هستند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه برای ارائه خدمات هرچه بهتر به زائران عرب زبان، یک رواق و صحن حرم مطهر رضوی را به زائران عرب زبان حضرت رضا(ع) اختصاص داده‌ایم، تصریح کرد: بنای ما بر این است به همان میزان که برای رفاه زائران ایرانی تسهیلات، امکانات و خدمات ارائه می‌دهیم، به همان میزان به زائران عراقی نیز خدمات ارائه کنیم.

وی گفت: ما به عنوان خادمان حضرت رضا(ع) شرمنده زائران ایرانی و غیر ایرانی این بارگاه شریف هستیم، چون شأن و منزلت زائران حضرت ثامن الحجج(ع) را بسیار بیشتر از میزان خدمات ارائه شده خود می‌دانیم.

حجت الاسلام والمسلمین مروی اظهار کرد: امیدواریم به برکت وجود اعتاب مقدسه در ایران و عراق و مراسم بزرگ اربعین که نماد وحدت، اتحاد و شکوه جهان تشیع است، رابطه دوستی و برادری این دوملت بزرگ شیعه روز به روز مستحکم‌تر شود.

وی افزود: دشمن از اتحاد، همدلی و هماهنگی دو ملت ایران و عراق خرسند نیست و همانگونه که سعی می‌کنند در یک کشور بین اقوام و مذاهب مختلف تفرقه بیاندازند، تلاش می‌کنند بین کشورهای اسلامی نیز اختلاف ایجاد کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، رمز سلطه ظالمانه خود بر کشورهای اسلامی را ایجاد اختلاف می‌داند، عنوان کرد: امیدواریم با رهنمودهای رهبری معظم انقلاب اسلامی و مرجعیت شیعه عراق به گونه‌ای عمل کنیم که اتحاد و همدلی این دو ملت بزرگ شیعه روز به روز بیشتر شود.

آستان قدس رضوی استکبار استکبار جهانی فتنه کشورهای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر