کد خبر: 786507 A

در نشست خبری مطرح شد؛

سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد موسوم به "خانه بهار 99 " با هدف جلب مشارکت هنرمندان در چهره آرایی و تزئین این شهر مقدس در ایام نوروز سال آینده با دعوت اصحاب رسانه فراخوان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد محسن مصحفی سرپرست سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در نشست خبری سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد گفت: امسال برخلاف سال‌های گذشته، فراخوان این جشنواره زودتر از موعد منتشر و سعی شد که عنصر زمان به عنوان مهم‌ترین امتیاز برای شرکت هنرمندان در این جشنواره در نظر گرفته شود.

محمد محسن مصحفی افزود: این کار با رویکرد فرصت دادن به هنرمندان برای خلق آثار با کیفیت و مجموعه شهرداری برای انتخاب بهترین آثار انجام می‌شود.

وی ادامه داد: راه‌اندازی بازار هنری ابتکار دیگر سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد است و در این جشنواره تلاش می‌کنیم تا با برگزاری کارگاه‌های ایده‌پردازی به آثار کیفی و کاملی دست پیدا کنیم.

او اضافه کرد: یکی دیگر از نکات موثری که در این دوره از جشنواره هنرهای شهری خانه بهار به آن دست پیدا کردیم فراخوان و جشنواره مشترک با سازمان پارک‌ها و فضای سبز است یعنی فراخوان و جشنواره را به صورت مشترک اطلاع‌رسانی و اجرا می‌کنیم و نتیجه‌ای که در نهایت به آن می‌رسیم هماهنگی و هارمونی به هنگام نمایش المان‌ها و نمادهای شهری است.

رئیس اداره هنری معاونت فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز در این نشست گفت: در سومین دوره جشنواره هنرهای شهری با سه رویکرد محتوایی تحت عناوین "مشهد الرضا (ع) شهر زیارت و معنویت"، "من مشهد را دوست دارم" و "مشهد گلستان می‌شود" کار خود را آغاز می‌کنیم.

صدرا یوسفی افزود: بخش اصلی این جشنواره شامل یادمان‌های شهر، دیوارنگاری، آذین بندی، گل‌آرایی، هنرهای نمایشی و گرافیک شهری است و در بخش دانشگاهی، پروژه‌های دانشجویی هنر شهری، نقد و تحلیل هنر شهری عرضه می شود و در این بخش به حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی می‌پردازیم و بخش جنبی جشنواره دعوت از هنرمندان بین‌المللی و برپایی بازار هنرهای شهری است.

وی ادامه داد: فرصت ارسال آثار در بخش اصلی تا ابتدای آبان‌ماه سال ۹۸ و در بخش گل آرایی تا هفتم شهریورماه ۹۸ پیش‌بینی شده است و برگزاری نشست‌های تخصصی و برگزاری کارگاه‌های ایده پردازی و بارش فکری هنرمندان از جمله نوآوری‌های دیگر این دوره از جشنواره هنرهای شهری است که با هدف ارتقاء سطح کیفی آثار و تکامل آن انجام می‌شود.

سال گذشته بیش از سه هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره هنرهای شهری مشهد ارسال شده بود که از بین آنها ۵۸۴ اثر منتخب اجرایی شد و امسال نیز پیش بینی می‌شود آثار ارسالی به جشنواره نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

اصحاب رسانه ایام نوروز فضای سبز مشهد فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر