کد خبر: 786499 A

در اولین دهگردشی فرماندار بردسکن مطرح شد؛

اولین دهگردشی فرماندار بردسکن با حضور دادستان، فرمانده نیروی انتظامی، بخشدار انابد و روسای ادارات از بخش انابد و روستای چشمه حاج سلیمان آغاز شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از انابد، مجتبی شاکری در جمع مردم روستای چشمه حاج سلیمان از توابع بخش انابد گفت : هدف از دهگردشی حضور در بین مردم روستاها است واینکه برای حل مشکلات شخصا خودمان خدمت برسیم.

 وی با بیان اینکه در سیل اخیر مشکلات زیادی در روستای چشمه حاج سلیمان و بخش انابد به وجود آمد،گفت: قطعاً در جبران خسارت ها مسئولین باید تلاش کنند تا زمین‌های کشاورزی به حالت قبل خود برگردد.

شاکری رونق کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به بارندگی‌های امسال و خسارت هایی که به حوزه کشاورزی وارد آمده اما نعمات آن بیشتر و بیشتر است..

 فرماندار بردسکن آسفالت جاده روستای چشمه حاج سلیمان را مورد تاکید قرار داد و افزود: با کمک بخش خصوصی و همچنین کمک دولت آسفالت این جاده به زودی انجام خواهد گرفت.

 وی از تخصیص یک میلیارد تومان اعتبار برای جاده بردسکن به سبزوار خبر داد و بیان داشت: با پیگیری های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مبلغ یک میلیارد تومان برای آسفالت و لکه گیری جاده بردسکن به سبزوار به شهرستان تزریق شده است.

 وی گفت: کمک دولت در خدمت‌رسانی به مردم روستاییان میباشد.

 وی با بیان اینکه معادن بسیار زیادی در بخش انابد در حال فعالیت هستند، گفت: باید قدر سرمایه‌گذار را دانست ،چرا که باعث ایجاد اشتغال بسیاری از جوانان و همچنین در کاهش بیکاری شهرستان نقش بسزایی دارند.

 فرماندار بردسکن ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ نفر در فاز اول شرکت کومه معدن پارس را مورد اشاره قرار داد و گفت: اولویت اصلی همه معادن در سال ۹۸ اشتغال است و ۷۰۰ نفر دیگر در فاز دوم شرکت کومه معدن پارس جذب خواهند شد.

 شاکری خطاب به افرادی که امسال در سیل اخیر منازل مسکونی آنان دچار خسارت شده است، افزود: متاسفانه کسانی که منازل آنان دچار خسارت شده است، نمی آیند از کمک ۱۰ میلیون تومانی بلاعوض کمک بگیرند.

همچنین در ادامه دادستان بردسکن به سد دهان قلعه اشاره کرد و گفت: در سیل اخیر اگر سد دهان قلعه لایه روبی می‌شد، شاید شاهد این همه خسارت به بخش انابد و همچنین روستای چشمه حاج سلیمان نبودیم.

 احمد فرزانه افزود : همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند، در تسریع اجرایی کردن حقوق عامه مردم کوتاهی نکنند.

وی افزود: بحث اشتغال با نگاه به سرمایه گذار، در این وضعیت کنونی که دولت دارد یک کار بسیار بزرگی است.

محمود عباس نژاد، بخشدار انابد نیز در جمع اهالی این روستا، گفت: با توجه به شغل دامپروری و کشاورزی مردم این روستا متاسفانه کشاورزی و دامپروری مردم روستای چشمه حاج سلیمان در سیل اخیر از ۱۰۰ درصد به ۲۰ درصد رسیده است.

وی افزود: زمین های کشاورزی و جاده خاکی ۱۳ کیلومتری از دیگر مشکلات مردم این روستا است که با قول مساعد بخش خصوصی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی قیر رایگان به این شهر اختصاص داده خواهد شد.

عباس نژاد آب شور منطقه را مورد اشاره قرار داد و گفت: آب شرب مردم روستای چشمه حاج سلیمان شور است و باید فکری اتخاذ گردد تا مردم از آب سالم و آشامیدنی خوبی برخوردار گردند.

حقوق فرماندار فرمانده نیروی انتظامی معدن دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر