کد خبر: 786009 A

عضو شورای شهر مشهد عنوان کرد:

سامانه شفافیت شهرداری مشهد سال گذشته راه اندازی شد و در این سامانه اطلاعات لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری، پروژه‌های عمرانی و جاری شهر، مناقصه و مزایده‌های شهرداری، قراردادهای شهرداری از سال ۹۴ قابل مشاهده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد حاجیان شهری در نطق پیش از دستور شصت و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد با بیان این مطلب گفت: با ادامه روند کنونی این سامانه به پوششی برای عدم پاسخگویی تبدیل خواهد شد و شهرداری باید رویکرد خود را تغییر داده و شفاف باشد.

وی گفت: برای تحقق شهرداری تمام شیشه ای باید اطلاعات مهم مالی شهرداری و نوع درآمدهای شهرداری دراین سامانه بارگذاری شود در حالی که در حال حاضر در این سامانه درآمد و هزینه ها به صورت تجمعی ذکر شده است.

وی ادامه داد: تمام مراحل به کارگیری و تبدیل وضعیت کارکنان، اطلاعات کمیسیون معاملات و املاک شهرداری، ماموریتهای خارجی و دلایل آن، اطلاعات حقوق کارکنان، متن کامل تمامی مزایده ها و مناقصه ها و متن تمامی قرارداهای سرمایه ای مشارکتی با امتیازات واگذار شده نیز دراین سامانه منتشر شود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: هیچ مسئول، مدیر و رسانه ای نمی تواند از قانون نظارت عمومی سرپیچی و در مقابل فساد سکوت کند و الگوی جمهوری اسلامی حکومت علوی است لذا باید شفافیت دنبال شود.

حاجیان شهری افزود: شفافیت باید در اولویت مدیریت شهری باشد و برای تحقق پایدارسازی شفافیت باید رویه ها و فرایندهای نادرست اصلاح شود و شورای پنجم پایبندی به شفافیت را به عنوان اهداف اصلاح طلبانه حفظ کند.

وی با بیان اینکه فقدان درآمد پایدار از عوامل زمینه ساز فساد در شهرداری هاست گفت: فاصله زیادی بین منابع درآمد پایدار و ناپایدار در شهرداری وجود دارد و برای کسب درآمد، فروش برخی مجوزهای ساخت و ساز از دیدگاه منافع سازمانی راه حل مطلوبی است اما در میان مدت و بلندمدت آثاری بر شهر خواهد داشت و می تواند در خود فساد داشته باشد لذا باید با سیستمی کردن شفافیت امکان نظارت همگانی بر فرایندهای شهرداری را فراهم کرد.

سامانه شفافیت شهرداری مشهد سال گذشته راه اندازی شد و در این سامانه اطلاعات لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری، پروژه‌های عمرانی و جاری شهر، مناقصه و مزایده‌های شهرداری، قراردادهای شهرداری از سال ۹۴ قابل مشاهده است.

بودجه امسال شهرداری مشهد حدود ۹۰ هزار میلیارد ریال است.

شهرداری لایحه بودجه مزایده مشهد شورای شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر