کد خبر: 785541 A

شاکری خبر داد:

مدیرعامل شرکت آبفای روستای استان خراسان رضوی گفت: 80 درصد مجتمع های آبرسانی سطح استان حداکثر طی سه ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از شهرآباد، محمد سهرابی اظهار داشت: مجتمع آبرسانی روستای سلطان آباد از توابع این بخش پیشرفت 90 درصدی را دارد.

وی گفت: 420 روستا در سطح استان با تانکر آبرسانی میشوند و این در حالی است که سال گذشته تعداد 500 روستا با تانکر آبرسانی می شد.

سهرابی اظهارداشت: امسال تاکنون تخصیص ها صورت نگرفته است، لذا معوقات تعاونی های آبداران که اجرا کننده طرح ها و پروژه های این شرکت میباشد ، بزودی پرداخت میگردد.

وی با بیان اینکه کنترل کیفیت آب از الویت های این شرکت میباشد، گفت: از محل صندوق توسعه ملی 40 میلیارد ریال برای پروژه هایی که بیش از 80 درصد از پیشرفت برخوردار میباشد ،در نظر گرفته شده است که امید است اکثر این پروژه ها تا هفته دولت و نهایتا تا پایان سال به بهره برداری برسد.

سهرابی به افزایش 40 درصدی این اعتبار نسبت به سال قبل اشاره کرد وافزود: در سطح روستاهای استان خراسان رضوی 51 مجتمع که 800 روستا را تحت پوشش قرار میدهد، به علت نبود اعتبار نیمه تمام رها شده که امید است با تخصیص اعتبار بتوانیم تا پایان سال، 80 درصد این پروژه ها را به بهره برداری برسانیم. 

وی افزایش گرمای امسال را که منجر به برداشت آب شرب بیشتر شده است اشاره کرد و گفت: تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل 80 روستا به مرحله بهره برداری مصرف آب رسیده اند که از تعداد 500 روستای که در سال قبل با تانکر آب رسانی میشد، اکنون 420 روستا از طریق تانکر آب شرب آنان تامین می شود.

مجتبی شاکری نیز فرماندار بردسکن در ادامه ضمن تبریک ایام ولادت امام رضا(ع)  گفت: روستاهای بردسکن، دارای  شبکه و مخازن فرسوده است که میطلبد اعتبارات لازم تخصیص یابد. وی گرمای امسال را نسبت به قبل شدیدتر ذکر کرد و گفت: با توجه گرمای بالای شهرستان،  اگر در حوزه آب در روستاها کاری صورت نگیرد دچار مشکلاتی خواهیم شد.

شاکری با بیان اینکه آب روستایی وظیفه خدمتگزاری و سقایی در روستاها را برعهده دارد، بیان داشت: این شهرستان دارای ۸۰۰ کیلومتر شبکه توزیع میباشد که از تعداد ۴۵ چاه فعال تامین آب می‌شود.

فرماندار بردسکن با اشاره به اینکه در حال حاضر 15 نقطه روستایی با تانکر آبرسانی میشود، گفت: آب الفبای زندگی است، لذا برای تامین آب شرب روستاها باید نگاه جدی تری را داشته باشیم.

بردسکن آبرسانی آبفای خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر