کد خبر: 778698 A

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور نیمه تمام است که از این میزان ۵۶ هزار واحد آن فاقد متقاضی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت حیدریه، احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه بازدید از سایت مسکن مهر تربت حیدریه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از آغاز اجرای طرح مسکن مهر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد احداث شده که یک میلیون و ۸۲۵ هزار واحد آن تحویل شده و حدود ۲۰۰ هزار واحد آن آماده واگذاری است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: در حال حاضر ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور نیمه تمام است که از این میزان ۵۶ هزار واحد آن فاقد متقاضی است.

وی با اشاره به برخی مشکلات مسکن مهر گفت: در تلاشیم تا با آئین نامه جدید دولت که هنوز ابلاغ نشده از محل فروش عرصه مسکن مهر برخی از مشکلات این واحدهای مسکونی برطرف شود هرچند که در برخی نقاط این موضوع شروع شده است.

مهرآبادی به مشکلات زیر ساخت ها اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۲۵۰۰ مدرسه برای مسکن مهر نیاز است که ما ساخت ۵۰۰ باب مدرسه را شروع کردیم و ۳۹۰ مدرسه را نیز تاکنون تحویل دادیم.

رییس اداره راه و شهرسازی تربت حیدریه نیز در ادامه گفت:در حال حاضر ۱۶۲۰ واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان شده که ۳۱۰ واحد ان نواقص عمده از جمله نبود آسانسور و سیستم های اعلام و اطفای حریق دارند.

مهدی یوسفی مقدم بیان کرد: از مجموع ۳۲۷۸ واحد مسکن مهر در مساحت ۸۳ هکتاری در شمال شهر تربت حیدریه هم اکنون ۱۵۲۳ واحد فاقد متقاصی است.

وی مهمترین مشکلات را عدم تحویل ۱۸۵ واحد دارای متقاضی که بعضا متقاضیان از سال ۹۳ سهم آورده خود را پرداخت کرده اند، عدم اجرای آسفالت و محوطه سازی و عدم تامین زیر ساخت ها و خدمات روبنایی عنوان کرد.

وزیر راه و شهرسازی به همراه معاونین و مدیران کل استانی صبح امروز برای آغاز عملیات اجرایی احداث قطعه یک باند دوم محور تربت حیدریه به زاوه و بازدید از بافت فرسوده شهر و همچنین ایستگاه راه آهن به تربت حیدریه سفر کرده است.

اداره راه و شهرسازی مدرسه مسکن مهر مشکلات وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر