کد خبر: 775679 A

فرماندار قوچان مطرح کرد؛

فرماندار شهرستان قوچان صنایع دستی را یکی از ظرفیتهای خوب اشتغال مردم محور و خانگی دانست که در جوامع روستایی ، عشایری و حتی شهری رونق خوبی را به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، هادی رجایی نیا عصر امروز در حاشیه برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در منطقه مرزی باجگیران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال 98 با اولین اولویت خود یعنی رونق تولید با محوریت اشتغال، ظرفیت بالایی را در مرز باجیگران با کشور ترکمنستان در زمینه ارتباطات تجاری ایجاد کرده ایم. 

وی با یادآوری مراسم نوروزگاه مشترک در ابتدای سال، با کشور ترکمنستان که در نقطه صفر مرزی کشور همسایه برگزار شد، خاطرنشان کرد : امروز نیز نمایشگاه صنایع دستی صنعتگران قوچان در پایانه مرزی به مناسبت هفته صنایع دستی برای اولین بار برگزار شد. 

رجایی نیا با عنوان این مطلب که در این منطقه بخاطر تردد گردشگران و توریستان فرصت خوبی برای معرفی شهرستان ایجاد شده، عنوان کرد: پس از بازدیدی که از سطح این نمایشگاه به عمل آمد رضایت لازم را داشتیم. 

وی هم چنین افزود:این برنامه ها میتواند در توسعه فرهنگی و اقتصادی دو طرف موثر باشد تا  هر دو کشور بتوانند با ظرفیت های فرهنگی ، تولیدی ، اجتماعی و اقتصادی هم آشنا شوند .

فرماندار شهرستان قوچان با بیان اینکه امسال در سطح شهرستان فرصت خوبی در عرضه محصولات صنایع دستی پیش بینی شده ، تصریح کرد : یکی از خواسته های دیرینه صنعتگران صنایع دستی نیز همین بوده که این فرصت ایجاد شده و امیدواریم که ما در حد مطلوب برای معرفی موثر باشیم .

اجتماعی و اقتصادی اشتغال ترکمنستان صنایع دستی فرماندار شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر