کد خبر: 766977 A

اعضای شورای شهر و شهردار تایباد با سرپرست فرمانداری تایباد دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در تایباد، در این جلسه رییس شورای شهر تایباد گزارشی از مشکلات موجود در شهرستان ارائه داد.

شیراحمد جهانی عمده ترین مشکلات موجود را شامل احداث بیمارستان جدید، ساماندهی ترمینال قدیمی تایباد و رسیدگی به ساخت و سازهای غیرمجاز و از همه مهمتر وضعیت اشتغال اعلام کرد.

وی عملکرد شهرداری تایباد را بسیار خوب معرفی کرد و گفت: این نهاد جایگاه هفتم را در استان دارد و این رتبه نشان از فعالیت خدماتی بالای این شهرداری است.

در ادامه ایوب سیدالحسینی، شهردار تایباد گفت: فرماندار سابق گام های موثری را برای آبادانی و توسعه اقتصادی در شهرستان به صورت جهادی برداشت و همیشه در صحنه حضور داشت.

وی خیرین مدرسه ساز را در این شهرستان بسیار فعال دانست و افزود: مرزنشینان این منطقه برای ساختن شهر و حفاظت از مرزهای آن بسیار موثر هستند و حق دارند از امکانات عالی که توسط دولت به شهرستان ها تعلق می‌گیرد بهره مند شوند.

شهردار تایباد مشکل اشتغال در این شهرستان را بسیار حائز اهمیت معرفی کرد و از فرماندار خواستار رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد نیز در این جلسه گفت: در بدو ورودم به این شهرستان فکر می کردم با یک شهر کویری و بی روح مواجه خواهم شد اما در مدت کوتاهی که اینجا حضور دارم متوجه پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار شایسته ای شدم. قطعا این منطقه از لحاظ توسعه فرهنگی و اجتماعی از مشهد چیزی کم ندارد و ابن مهم بسیار حائز اهمیت است.

محسن سیاح افزود: تعامل مردم با شهرداری و شورای شهر بسیار خوب است و این آبادانی که چهره این شهرستان کویری را سرسبز کرده نشان از این همگام بودن دارد.

وی مطرح کرد: هم مرز بودن این شهرستان با کشور محروم افغانستان زمینه فروش را برای سرمایه گذاران فراهم کرده اگر از این موقعیت به نحو شایسته بهره مند شوند.

سیاح ادامه داد: مجموعه گمرک دوغارون فرصت خوبی برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در این خطه مرزی است.

وی با اشاره به نظر مساعد استاندار به مناطق مرزی گفت: با توجه به نظر مثبت استاندار خراسان رضوی به این موضوع اعتبارات خوبی در راستای توسعه شهرستان اختصاص خواهد یافت که باید با تعامل و همفکری همه نهادها با مردم این امکان برای پیشرفت شهرستان و رفع بیکاری هزینه شود.

اجتماعی و اقتصادی شورای شهر فرهنگی و اجتماعی مدرسه مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر