کد خبر: 759728 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

نمایشگاه یک روزه از دستاوردهای کار آموزان و هنر آموزان کانون فرهنگی حافظ و مرکز فنی و حرفه ای شهید عباسیان تایباد با 101 اثر هنری و صنایع دستی با حضور اعضای شورای شهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسولان کانون حافظ در محل کانون مسجد حضرت علی(ع) برگزار شد.

اسماعیل نیک محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد اظهارداشت: در این نمایشگاه یک روزه 101 نفر از کارآموزان مراکز ذکر شده آثار خود در رشته های جواهرساز مهره ای، کیف دوزی چرمی، شیرینی پزی و تولیدات نمدی دست دوز را به نمایش گذاشتند. 

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهید عباسیان تعامل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون مساجد بویژه مسجد حضرت علی(ع) و مسجد چهارده معصوم را با مرکز فنی و حرفه ای شهید عباسیان مفید و موثر دانست و افزود: با متمرکز کردن آموزش‌های مهارتی در هر منطقه از شهر و بویژه در محل کانون مساجد می توان علاوه بر گشودن مسیر اشتغال خانگی در سالی که مزین شده به شعار  «رونق تولید» از تولیدات داخلی حمایت کرد. 

وی مطرح کرد: تاکنون 35 نفر در رشته شیرینی پزی و 12 کارآموز در رشته نمدبافی از این مرکز فارغ‌التحصیل شده اند و درحال حاضر در رشته های شیرینی پزی و جواهرسازی مهره ای به ترتیب 30 و 14 کارآموز، آموزش می بینند. 

نیک محمدی با اشاره به ایجاد اشتغال و درآمدزایی پایدار گفت: مکان ثابت برای ارائه صنایع دستی کارآموزان در اولویت است تا بدین وسیله هنر بانوان تایبادی به دیگران معرفی شود و بتوان بدین وسیله این آثار را به نقاط مختلف در شهرستان‌ها و استان های دیگر صادر کرد. 

گفتنی است، در پایان نمایشگاه به نفرات برتر به رسم یادبود جوایزی اهدا شد.

حضرت علی صنایع دستی فرهنگ و ارشاد اسلامی فنی و حرفه ای گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر