کد خبر: 757147 A

در سال گذشته صورت گرفت؛

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی از بهره‌برداری 101 واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه‌گذاری 2086 میلیارد ریال در سال گذشته در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از درگز، مسعود مهدی زاده مقدم در بازدید از شهرک صنعتی این شهرستان، اظهار کرد: با اقدامات حمایتی که از صاحبان صنایع انجام شد، 101 واحد صنعتی و تولیدی در سال گذشته به بهره‌برداری رسیدند که درمجموع هم‌اکنون 2608 واحد صنعتی و تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان وجود دارد.

وی افزود: با بهره برداری این واحدها اشتغال 1693نفر فراهم شد و اشتغال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به 75 هزار نفر رسیده است.

مهدی زاده مقدم ادامه داد : با حمایت از صنایع خرد، کوچک و متوسط، علاوه بر ایجاد اشتغال، تقویت تولید و افزایش درآمد ملی، به توسعه صنعتی و اقتصادی نیز کمک شایانی می شود.

وی با اشاره به افزایش سرمایه گذاری ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، بیان کرد: در سال گذشته نسبت به سال 96، افزایش 49 درصدی واگذاری زمین به صنعتگران و سرمایه گذاران را داشتیم که رشد مطلوب سرمایه گذاری صنعتی را در استان نشان می دهد.

وی اضافه کرد: درسال 96 میزان زمین واگذار شده درشهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به سرمایه گذاران بخش تولید85 هکتار بوده که این رقم درسال 97، به میزان 127هکتار رسیده و رشد 49 درصدی داشته است.

مهدی زاده مقدم تصریح کرد: باید با برنامه ریزی و هدف گذاری صحیح زمینه برای ایجاد بسترهای مناسب در جهت حضور سرمایه گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را فراهم کنیم و یکی از برنامه‌های اصلی ما تقویت بخش تولید و حوزه صنعت است.

وی با اشاره به حمایت های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، افزود: مشوق ها و مزایای مختلفی برای صاحبان صنعت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به اجرا درآمده و منجرب به افزایش سرمایه گذاری شده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی با 49 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب که40 شهرک قابل واگذاری بوده زمینه تولید و اشتغال را برای صنعتگران و کارآفرینان فراهم کرده است.

استان خراسان رضوی اشتغال خراسان رضوی سرمایه گذاری واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر