کد خبر: 757131 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس شورای شهر تایباد گفت: شورا یک نهاد مردمی و بدون هیچ وابستگی سیاسی و جناحی است که برای ارائه خدمات به شهروندان گام برمی‌دارد.

شیراحمد جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار داشت: شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان نهادی مدنی برخواسته از بطن مردم و جامعه هستند از این‌رو هر تصمیم‌گیری در ساختن جامعه نقش بسزایی دارد.

وی با توجه به اهمیت تصمیمات شورا بیان کرد: در قرآن کریم به مشورت کردن با یکدیگر سفارش بسیار شده و این موضوع اهمیت شوراها را می‌رساند، آبادانی و توسعه شهر و روستا مساله‌ای است که با سیاست پیش نخواهد رفت و نیازمند همت مردمی دارد از این‌رو شورا می‌تواند به عنوان یک نهاد مردمی گام موثری بردارد.

جهانی تصریح کرد: در واقع اعضای شورا، فعالان اجتماعی محسوب می‌شوند که لازم است به صورت خودجوش در جذب خیران و نیکوکاران برای برطرف کردن مشکلات موجود در مناطق مختلف حرکت کنند و در زمان نیاز با همفکری مردم محلی از وجود ـن‌ها بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: گاهی برطرف شدن برخی موضوعات و مشکلات نگاه عینی و درک واقعی را می‌طلبد و اعضای شورا به دلیل اینکه از بطن مردم هستند و با افرادی سروکار دارند که در دل آن مشکلات هستند خیلی راحت‌تر می‌توانند بدون هیچ پروکراسی و نامه‌نگاری اداری آن را مرتفع کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تایباد با اشاره به همبستگی این نهاد مردمی با شهرداری و دهیاری‌های همان منطقه، گفت: اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرداری، بررسی و تصویب بودجه سالانه، بحث نظارت بر عملکرد بودجه‌ای، درآمدها و هزینه‌های این نهاد و از طرفی دیگر تصمیماتی که در روستاها توسط دهیاران اخذ می‌شود باید با مصوبه شورا باشد لذا هر کدام از وظایف و اختیارات شورا با حساسیت‌های خاصی همراه است.

شیراحمد جهانی با سابقه حضور در 2 دوره شورای اسلامی تایباد افزود:  ایجاد کار و اشتغال در هر منطقه‌ای نیازمند جذب سرمایه گذاران با توجه به ظرفیت‌ها می‌باشد و اعضای شورای اسلامی شهر تایباد با توجه به پتانسیل‌های موجود در این منطقه مرزی با برنامه ریزی صحیح برای جذب سرمایه گذار تلاش کنند.

شروع به کار شوراهای اسلامی از 9 اردیبهشت سال 1378 و همزمان با صدور پیام ویژه‌ای از سوی مقام معظم رهبری بود و به همین مناسبت، این روز در تقویم کشورمان به روز شوراها نامگذاری شد.

اعضای شورای اسلامی شهر بودجه سرمایه شورای اسلامی شهر برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر