کد خبر: 375456 A

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن گفت: خرد جمعی نمایندگان متمایل به اعتدال است.

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با ایلنا اظهار کرد: نخستین اولویت مجلس‌دهم در واقع همان مطالبه مردم، شعار انتخابات هر یک از نمایندگان و به ویژه پیام مقام معظم رهبری در نخستین روز از بازگشایی مجلس دهم یعنی مسائل اقتصادی است، مسایل فرهنگی و دفع آسیب‌های اجتماعی و مبارزه با فساد به ترتیب دومین و سومین اولویت مجلس است.

وی درباره امکان توافق بین محمدرضا عارف و علی لاریجانی یادآور شد: از این ستون به آن ستون فرج است. هنوز هم بزرگان دنبال این توافق هستند حال روند دموکراسی و انتخاب نمایندگان مجلس هم این مساله را تلطیف می‌کند، نکته مهم آن است که با رأی آوردن عارف یا لاریجانی  نباید احساس شکست در جناح‌ها القا شود بلکه باید یاد بگیریم از همان ابتدا به نظرات یکدیگر احترام بگذاریم.

نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن با بیان اینکه خرد جمعی نمایندگان متمایل به اعتدال است، ادامه داد: از این رو تفکر و خرد جمعی باید به سمت اعتدال، آرامش، همکاری و همگامی با دولت و نظارت حرکت کند.

بنیادی درباره با ضرورت تغییر در ریاست مجلس تصریح کرد: البته تحلیل‌ها درباره ریاست مجلس متفاوت است، آن چیزی که که مستلزم تغییر است، نه در یک فرد بلکه تغییر در خرد جمعی مجلس است.

وی با بیان اینکه مردم خواستار اعتدال هستند، یادآور شد: مردم خواستار مجلسی هستند که در کنار دولت قرار گرفته تا بتواند به خوبی اولویت‌ها را تشخیص دهد، کسی باید به عنوان ریاست مجلس برگزیده شود که این قوه را به منظور حل مشکلات کشور به سمت دولت هدایت کند.

نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن درباره رفتارهای دوگانه برخی از نمایندگان در انتخاب ریاست‌مجلس اظهار کرد: تعداد نمایندگانی که رفتارهای دو گانه ای از خود بروز می‌دهند اندک است، چراکه تمامی کسانی که به مقام نمایندگی می‌رسند از سطحی از وجاهت و شأن اجتماعی در جامعه برخوردارند و مردم به آنان اعتقاد دارند که به مجلس راه یافتند، حال کسی که از لیست امید به مجلس دهم راه یافته، باید وجدان خود را برای انتخاب ریاست مجلس قاضی کند.

بنیادی با تاکید بر اینکه سیاست نمایندگان نباید ژله‌ای و خمیری باشد، اظهار کرد: طرز تفکر نمایندگان نباید به سرعت تغییر کند. سایرین نباید تفکر نمایندگان را به راحتی شکل دهند، بلکه نمایندگان باید خودشان ثابت‌قدم و ثابت رأی باشند، البته این امر به معنای آن نیست که نمایندگان در تمام امور و جوانب دارای اطلاعات هستند بلکه باید به حدی از ثابت شخصیت و رای رسیده باشند.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان دولتی در اختیار مجلس می‌خواهند و نه بالعکس. ما معتقدیم پیشرفت هر کشوری منوط به همسویی مجلس با دولت است و شاهد این مدعا تجربه کشورهای دیگر است که در آن احزاب پیروز در انتخابات دولت را تشکیل می‌دهند.

نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن خاطرنشان کرد: مجلس باید در بعد نظارت و همکاری براساس منطق، عقلانیت و استدالال عمل کند. حال سرعت عمل در بحث تدوین و تصویت قوانین مطرح نیست بلکه باید با طمانینه قوانین به نحو مطلوبی به تصویب رسند.

بنیادی در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعای تک دوره‌ای بودن دولت دکتر روحانی افزود: عملکرد دولت روحانی را می‌توان بر حسب شعارهای انتخاباتی ایشان ارزیابی کرد بندهای مهمی از شعارهای ایشان با موفقیت تحقق یافته، حال امیدواریم 14 ماه باقی‌مانده، دولت با دنبال‌کردن برنامه‌هایی مطلوبی به تمامی شعار انتخاباتی جامه عمل بپوشاند.

وی ادامه داد: مردم شعار اعتدال را چه در انتخابات 92 و چه در انتخابات 94 پسندیده اند، از این رو تغییر مسیر مردم را در انتخابات 96 بعید می دانم.

نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در کدام کمیسیون مشغول به فعالیت خواهید شد؟ افزود: از آنجایی که تخصص بنده پزشکی است فعالیت در کمیسیون بهداشت و درمان را به عنوان نخستین اولویت و کمسیون آموزش عالی را به عنوان دومین اولویت خود انخاب می کنم.

بنیادی با اشاره به اینکه تامین سلامت و امنیت براساس قانون اساسی نخستین وظیفه دولت است، ادامه داد: تاکنون قدم‌های خوبی در بحث سلامت برداشته شده شده اما همچنان در سیستم تجمیع بیمه، ارجاع و سطح بندی خدمات به شهروندان هنوز نواقصی دیده می‌شود.

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن با تاکید بر بحث سلامت غذا عنوان کرد: در شرایط فعلی ارگان‌های مختلف همچون کمیته امداد، بهزیستی، نیروهای مسلح، وزارت‌کار تعاون و رفاه اجتماعی متولی بحث تامین سلامت هستند، از این رو مردم در این بعد از ارائه خدمات رضایت کافی ندارند.

وی با تاکید بر اینکه بحث سلامت تنها منحصر به دارو و درمان نیست، بلکه مسایل اجتماعی، روحی و روانی جامعه را نیز شامل می شود، خاطر نشان کرد: سازمان های مختلف باید براساس قوانین مربوط به سلامت وظیفه خودشان را تعریف کنند.

نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن اظهار کرد: بنابراین باید قوانین جامعی در حوزه سلامت تدوین و تصویب شود و گام های موثری به منظور تمرکز بحث سلامت در وزارات بهداشت برداشته شود.

اصلاح طلبان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مشکلات سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر