کد خبر: 362225 A

پس از بررسی دامپزشکی استان خراسان رضوی؛

مدیرکل دامپزشکی استان خراسان رضوی از معدوم‌سازی 70 تن تخم مرغ غیرقابل مصرف با حکم مرجع قضایی در مشهد خبر داد.

به گزارش ایلنا دکتر مجید روحانی‌نژاد، با اعلام این خبر اظهار داشت: در بازدید گروه های نظارتی شبکه دامپزشکی شهرستان مشهد این میزان تخم مرغ فاقد تاریخ مصرف در یکی از سردخانه های استان شناسایی و ضبط شده است.

وی اعلام داشت: جهت تشخیص آزمایشگاهی دقیق، نمونه برداری لازم از محموله فوق انجام شد که پس از 4 مرحله بازدید ارگانولپتیکی و آزمایشگاهی، میزان تخم مرغ فوق برابر ضوابط بهداشتی دامپزشکی، غیرقابل مصرف تمامی زمینه های خانوار و صنعتی اعلام شده و محموله یادشده در مجتمع صنعتی گوشت مشهد با نظارت نماینده دامپزشکی و دستگاه قضایی در حال معدوم شدن است.

وی به شهروندان توصیه کرد در خرید این فرآورده خام دامی، دقت نمایند تاریخ تولید و انقضا روی محصول درج شده باشد و حتی الامکان از تخم مرغ های نشان دار و دارای بسته بندی استفاده کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه تخم مرغ اولین رقم صادراتی استان را در دسته کالاهای مرتبط با دام و طیور به خود اختصاص می دهد لذا دقت ویژه ای را در سلامت این ماده مغذی و صادراتی که نقش عمده ای در سبد غذایی خانوار نیز دارد، دنبال می کنیم.

روحانی‌نژاد اظهار داشت: با هرگونه اقدامی که بهداشت عمومی و سلامت مردم را به مخاطره بیندازد به شدت برخورد خواهیم کرد.

وی یآور شد مطابق ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود ممنوع بوده و برای مرتکبین آن از سوی مراجع قضایی مجازات در نظر گرفته خواهد شد.

استان خراسان رضوی دستگاه قضایی گوشت مشهد دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر