کد خبر: 199752 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی:

با تلاش جهت توسعه فعالیت‌های حزبی زمینه هدایت افکار عمومی، شناسنامه‌دار شدن فعالیت‌ها و قابل پیش بینی شدن رفتارهای سیاسی فراهم می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید، مبتنی بر عقلانیت و قانونگرایی است و اتخاذ این رویکرد سبب حرفه‌ای شدن مدیریت‌ها و ارتقا سطح رضایتمندی عمومی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سیدمحسن صادقی در نشست تشکل‌ها و احزاب سیاسی استان در دولت تدبیر و امید که شب گذشته در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، به آسیب‌شناسی فعالیت احزاب در ایران قبل از انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: عدم برخورداری از پایگاه مردمی و نبود ارتباط ساختاری با مردم اصلی‌ترین دلایل رشدنیافتگی رژیم حزبی در ایران زمان پهلوی بود.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب فعالیت احزاب در قالب دو جریان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا ساماندهی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه در تاریخ معاصر ایران فعالیت حزبی حرفه‌ای در کشور وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: به منظور تغییر در مواضع و آرایش سیاسی احزاب در کشور لزوم آسیب‌شناسی تخصصی فعالیت تشکل‌های سیاسی احساس می‌شود.

صادقی گفت: با تلاش جهت توسعه فعالیت‌های حزبی، زمینه هدایت افکار عمومی، شناسنامه دار شدن فعالیت‌ها و قابل پیش بینی شدن رفتارهای سیاسی فراهم می‌شود.

وی افزود: بدین ترتیب مردم سالاری دینی در جامعه افزایش یافته و رقابت‌ها شفاف شده و فعالیت‌های سیاسی قاعده‌مند می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گسترش این رویکرد در استان را سبب ساز ایجاد گروه‌های متکثر در فعالیت‌های اجتماعی با رویکرد برد - برد در حین تقویت انسجام اجتماعی، وفاق و همبستگی دانست.

صادقی به تشریح ظرفیت‌های استان در حوزه‌های گوناگون اقتصادی، زیارت و فرهنگ پرداخت و گفت: با بهره گیری از ظرفیت احزاب در استان زمینه مقابله با مشکلات موجود ایجاد شده و شاخصه‌های توسعه محقق می‌شود.

وی رویکرد دولت تدبیر و امید را مبتنی بر عقلانیت و قانون گرایی دانست و ادامه داد: اتخاذ این رویکرد، سبب حرفه‌ای شدن مدیریت‌ها و ارتقا سطح رضایتمندی عمومی شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی به بیان انتظارات دولت از احزاب استان پرداخت و خاطرنشان کرد: توجه به منشور اخلاقی فعالیت حزبی، فعالیت حرفه‌ای در قالب قانون، پرهیز از استفاده ابزاری از اقوام و قومیت‌ها، مقابله با آسیب‌های اجتماعی موجود در استان و پرهیز از حاشیه سازی غیرضروری را از جمله مهم‌ترین خواسته‌های دولت از احزاب دانست.

وی گفت: انتظار می‌رود کارکرد اصلی احزاب قانونی در استان در قالب نظارت بر قدرت سیاسی و ایجاد فضای رقابت برای جلب رضایتمندی اجتماعی محقق شود.

صادقی خراسان رضوی را نخستین استانی دانست که بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اقدام به برگزاری نشست احزاب سیاسی کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه این گونه نشست‌ها باید تداوم یافته و محدود به هفته دولت نباشد، اظهار داشت: بدین ترتیب زمینه آسیب‌شناسی فعالیت حزبی در استان فراهم و زمینه ارتقای شاخص‌های حضور مردم در صحنه سیاسی و افزایش رضایتمندی اجتماعی بیش از گذشته فراهم خواهد شد.

آسیب های اجتماعی انقلاب ایران جامعه خراسان رضوی دولت رقابت سالن اجتماعات قانون مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر