کد خبر: 1161041 A

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفـت: بهزیستی در هر سال ۱۷ میلیارد تومان یارانه بیمه برای زنان سرپرست خانوار تحت پوشش پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفـت: ۵۰ درصد زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی، از حمایت‌های بیمه‌ای درمان، فوت، از کار افتادگی و بازنشستگی برخوردار هستند.

شهره شاهرودی افزود: در مجموع ۱۴ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی هستند که بیش از ۱۰ هزار و ۵۵۰ نفرشان از خدمات بیمه‌ای برخوردارند.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت یارانه بیمه برای این عزیزان وارد دهمین سال خود شده گفت: در این سال‌ها تعدادی از این خانم‌ها به بازنشستگی نایل یا از کار افتاده شده و از مزایای بیمه‌ای در دوران بازنشستگی یا از کار افتادگی بهره‌مند شده اند.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: در میان افراد تحت پوشش حمایت‌های بیمه‌ای تعدادی از دختران خودسرپرست یا خانم‌های مجرد قطعی هم هستند که از این بیمه‌ها برخوردار شده‌اند.

وی به رایزنی سازمان بهزیستی با دستگاه‌های مرتبط اشاره و اظهار امیدواری کرد که در سال آینده، تعداد دیگری از خانم‌های سرپرست خانوار از این بیمه برخوردار شوند.

شاهرودی گفت: با توجه به افزایش زنان سرپرست خانوار یا خودسرپرست انتظار می‌رود که اعتبارات بیشتری برای تأمین آتیه این عزیزان در نظر گرفته شود که با تأمین امنیت و معیشت آنان، از آسیب‌های این حوزه، کاسته شود.

انتهای پیام/
بهزیستی پوشش خراسان رضوی زنان یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر