کد خبر: 1118769 A

مدیر اداره داروی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شرکت داروسازی ثامن ۱۰۰ هزار عدد انواع سرم برای استفاده بیماران کرونایی به این دانشگاه تحویل داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، علی روحبخش در این خصوص افزود: این سرم‌ها شامل ۴۰ هزار عدد سرم سدیم کلراید ۹ دهم درصد ۱۰۰ سی.سی و ۶۰ هزار عدد انواع سرم‌های نیم لیتری قندی و نمکی است.

وی با قدردانی از این اقدام شرکت داروسازی ثامن ادامه داد: این سرم ها به بیمارستان های امام رضا (ع)، قائم (عج) و شهید هاشمی نژاد مشهد تحویل داده شده تا برای بیماران بستری در این مراکز مورد استفاده قرار گیرد. 

مدیرعامل شرکت داروسازی ثامن نیز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز مبرم به انواع سرم، تلاش ویژه برای افزایش ظرفیت تولید سرم در این شرکت در دستور کار قرار گرفت.

مجید طبسی افزود: علاوه بر افزایش ظرفیت تولید سرم، یک محصول سدیم کلراید ۹ دهم درصد ۱۰۰ سی.سی که حجم کمتری دارد و برای بیماران کرونایی مناسب‌تر است در این شرکت تولید شد که مصرف آن برای تمامی بیماران کرونایی‌ به خصوص برای بیماران نیازمند تزریق رمدسیویر کاربرد دارد.

وی ادامه داد: با دستور تولیت آستان قدس رضوی حمایت از کادر درمان کرونا با تأمین سرم تا زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت داروسازی ثامن گفت: مأموریت ما برای کل کشور بوده و تنها مربوط به مشهد و خراسان رضوی نیست و موظف هستیم بخش قابل توجهی از کشور را زیرپوشش قرار دهیم اما در شرایط فعلی شهر مشهد و استان خراسان رضوی به دلیل وضعیتی که دارد در اولویت است تا از شرایط بحران خارج شود.

انتهای پیام/
امام رضا دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد شرکت داروسازی ثامن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر