کد خبر: 1106429 A

آیین تجلیل از نویسندگان بومی استانهای خراسان رضوی، جنوبی، شمالی و سمنان به همراه معرفی آثار آنها در قالب ویژه ‌برنامه «از تبار قلم» با محوریت و میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با حضور مدیرکل تامین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مدیران کل کتابخانه های عمومی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد ، آیین تجلیل از نویسندگان بومی و معرفی آثار آنها با حضور سیدباقر میرعبداللهی، مدیرکل تامین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و منصور انوری از خراسان رضوی، یوسف متولی حقیقی از خراسان شمالی، محمدامین ناصح از خراسان جنوبی و اسماعیل همتی از استان سمنان به عنوان نویسندگان بومی در قالب ویژه ‌برنامه «از تبار قلم» با محوریت و میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار ‌شد.

در ابتدا سیدباقر میرعبداللهی، مدیرکل تامین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به برگزاری برنامه « از تبار قلم» گفت: آنچه ما با عنوان آگاهی و آگاهی بخشی می دانیم مسئولیت و باری است که بیش از همه بر دوش نویسندگان است و به نوعی  وظیفه منحصر به فرد محسوب می شود، به همین علت است که باید تکریم از نویسندگان را یک وظیفه الهی و رسمی بدانیم. در همین راستا تلاش نهاد کتابخانه های عمومی کشور همواره و همیشه بر برگزاری اصولی این قبیل برنامه ها بوده است.

وی افزود: به عنوان یک دانش آموز و فردی که گاهی دست به قلم برده ام، می گویم، رسالت نویسندگان در 2 حوزه مفهوم و سواد است، به عبارتی پاسداری از امکانات و زبان قوم خود، انتقال آن به نسل آینده، آموزش و آموختگی آن بر عهده این قشر است که این رسالت با هجوم فضای مجازی در تحریف زبان فارسی برای حفظ اصالت و تاریخ این زبان شیرین صدچندان شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی درباره آثار و شخصیت منصور انوری نویسنده بومی خراسان رضوی، گفت: «قلب تپنده» استاد انوری برای «مصافحه با ارواح» در «جاده جنگ» ما را از «عشقاباد تا عشق آباد» تا «فراز بر آشیانه عنقا» و «قربانگاه عشق» می برد.

منصور انوری، نویسنده بومی خراسان رضوی با بیان اینکه جامعه ما امروزه به نوعی مصرف کننده فرهنگی دیگر کشورها در جهان است، گفت: وظیفه ما به عنوان نویسندگان انقلابی در راستای انتقال مفاهیم دین، فرهنگ و هنر اصیل ایران اسلامی در تهاجم فرهنگی امروز برای نسل جوان بسیار خطیر و مهم است.

انتهای پیام/
ایران خراسان رضوی دین کتابخانه های عمومی سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر