کد خبر: 1105098 A

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی از خرید تضمینی حدود ۹۸ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، حمیدرضا نوری گفت: ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده حدود چهار هزار و ۹۱۶ میلیارد ریال است که تاکنون ۹۳ درصد آن یعنی چهار هزار و ۵۶۸ میلیارد ریال به حساب گندم کاران واریز شده است.

وی به کاهش خرید تضمینی گندم به دلیل خشکسالی اشاره کرد و افزود: حدود ۹۷ هزار و ۶۴۰ تن محصول گندم کشاورزان خراسانی به صورت تضمینی خریداری و ذخیره شده است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی به برپایی ۵۶ مرکز و کمیسیون خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی اشاره کرد و ادامه داد: هشت سیلوی دولتی، هفت سیلوی بخش خصوصی، پنج سیلوی جوار کارخانه‌های آردسازی در کنار ۱۹ انبار تعاون روستایی نیز به عنوان مباشر اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی، در خرید تضمینی گندم و ارائه خدمات مرتبط به کشاورزان فعالیت دارند.

نوری بیان کرد: سیلو‌های دولتی با خرید ۱۷ هزار و ۱۹۶ تن گندم معادل ۱۸ درصد و سیلو‌های بخش خصوصی با خرید ۳۶ هزار و ۱۱۵ تن گندم معادل ۳۷ درصد از کل خرید تضمینی را در استان انجام داده‌اند.

وی سهم کارخانه‌های آردسازی را نیز با خرید ۲۱ هزار و ۱۳۹ تن گندم معادل ۲۲ درصد و انبار‌های مباشر تعاون روستایی را با خرید ۲۳ هزار و ۱۹۰ تن گندم معادل ۲۳ درصد از کل خرید تضمینی امسال محصول کشاورزان در این استان اعلام و تصریح کرد: بهره‌گیری از انبار‌های تعاون روستایی در فصل خرید تضمینی گندم همچون گذشته با توجه به لزوم کاهش حمل و نقل جاده‌ای و شتاب در خرید تضمینی گندم صورت گرفته است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی تاکید کرد: ۳۲ انبار در این چارچوب با در دسترس بودن مراکز و توجه به پراکنش مناسب انبار‌های تعاون روستایی در خراسان رضوی طی هماهنگی لازم، برای خدمت به کشاورزان پیش‌بینی و تجهیز شده است.

انتهای پیام/
بخش خصوصی خراسان رضوی خشکسالی کشاورزان گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر