کد خبر: 1098912 A

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی:

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی گفت:زیارت بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) برای کشور درآمد ایجاد کرده و موجب ایجاد شغل برای هم‌وطنان ما در سایر شهرها شده است که ظرفیت‌های گردشگری کشور را افزایش داده است.

به گزارش‌ خبرنگار ایلنا از مشهد ، دکترعلی‌اصغر مونسان با حضور و زیارت حرم مطهر رضوی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود:وجود آقا علی‌ابن موسی‌الرضا (ع) برای کشور برکت و خیر است این کشور هم از برکات معنوی آقا برخوردار شده و هم از برکات مادی ایشان برخوردار شده است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی با بیان این‌که زائران زیادی سالیانه به کشور آمده و برای زیارت حرم آقا امام هشتم (ع) تشریف می‌آورند، ادامه داد:زیارت برای کشور و جمهوری اسلامی یک موضوع بزرگ فرهنگی است که در کنار آن برای کشور به ویژه مشهد مقدس خیرات و برکات زیادی داشته است ما هم تلاش کردیم از این ظرفیت بهره‌مند شویم و این بهره را به حداکثر برسانیم.

او با اشاره به دیدارش با حجت‌الاسلام مروی تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: در این دیدار اعلام کردیم که وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تلاش دارد که از این ظرفیت به صورت کامل بهره‌برداری فرهنگی و هم بهره‌برداری اقتصادی داشته باشد.

مونسان تصریح کرد:خوشحالیم که زائران علاوه بر زیارت که هدف اصلی است با امکاناتی که خود آستان قدس در مشهد فراهم کرده و بیمارستان‌های بسیار پیشرفته و ظرفیت‌های درمانی و بهداشتی که در این مجموعه و کشور فراهم شده، زائران اقدامات درمانی را هم‌زمان با زیارت انجام دهند.

او تاکید کرد:این موضوع ظرفیت‌های فرهنگی نیز ایجاد می‌کند و موجب خاطره‌ای خوش از جمهوری اسلامی در ذهن زائران می‌شود، وقتی که درمان هم انجام دهد و از وجود آقا برای شفا بهره ببرد و هم در بیمارستان‌ها درمان شود.

مونسان گفت:زائران در ادامه و پس از زیارت حرم مطهر حضرت رضا (ع) به شهرهای محتلف سفر می‌کنند که این ظرفیت بزرگی را برای گردشگری خارجی ما ایجاد کرده است.

او تصریح کرد:زیارت برای کشور درآمد ایجاد کرده و موجب ایجاد شغل برای هم‌وطنان ما در سایر شهرها شده است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی افزود:مجموعه این عوامل نشان می‌دهد که مشهد برای ما کانون فرهنگی و زیارتی است و هم ما برای توسعه گردشگری از آن بهره می‌گیریم.

انتهای پیام/
بیمارستان درآمد درمان گردشگری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر