کد خبر: 1098618 A

با حضور رزم حسینی وزیر صمت خط تولید ماشین لباسشویی اتومات شرکت الکتروفرامهر پارسه در شهرک صنعتی خیام شهرستان زبرخان با ظرفیت تولید ۴۱ هزار دستگاه در سال و با سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: شرکت الکتروفرامهر پارسه از جمله تولیدکنندگانی است که در شرایط تحریم با یکی از صاحبان برندهای شناخته شده خارجی کار مشترک تولیدی را آغاز کرده و یک برند مشترک در حوزه ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک وارد بازار کرده است.

علیرضا رزم‌حسینی افزود: این نوع رشد در صنعت لوازم خانگی نشان دهده تعمیق ساخت داخل و فعالیت اکثر کارگاه ها در این زمینه است به طوری که این کارگاه ها به صورت روزانه دو یا حتی سه نوبته فعالیت دارند، کیفیت محصولاتشان مناسب بوده و در آینده نزدیک جایی برای برندهای خارجی لوازم خانگی در ایران باقی نخواهند گذاشت.

وی اظهار داشت: با وجود تحریم‌های اقتصادی، تولید لوازم خانگی در کشور رشد زیادی داشته و با تولید انواع آن در حوزه در آستانه رسیدن به خودکفایی قرار گرفته‌ایم و به‌زودی جشن خودکفایی این صنعت را برگزار خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه سال گذشته ۱۳ میلیون انواع لوازم خانگی در کشور تولید شد که این مهم اقدام بزرگی برای تقویت ساخت داخل به شمار می رود، تصریح کرد: سیاست این وزارتخانه تقویت تولید داخل و کاهش واردات کالاهای مشابه داخلی است و تا زمانی که نیازی در داخل وجود نداشته باشد، وارداتی صورت نمی گیرد.

رزم حسینی در خصوص تامین سرمایه در گردش شرکت الکتروفرامهر پارسه از طریق بانک تجارت قول مساعدت داد، با راه‌اندازی این خط تولید ظرفیت اشتغال برای ۵۰ نفر فراهم‌ شد.

افتتاح طرح تولید یخچال و فریزر در طرح ها و مدل‌های متنوع در شرکت کلور ایرانیان شرق و همچنین تولید ماشین ظرفشویی در شرکت الکترو فرامهر پارسه از جمله طرح هایی بود که در این مراسم به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/
تجارت رشد سرمایه گذاری وزارتخانه وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر