کد خبر: 1097594 A

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: گزارش تخلف ۱۰۵۷ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی به تعزیرات حکومتی فرستاده و پلمب شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، امیر دلداری با اشاره به وضعیت بازرسی از اصناف در مشهد در سه ماه گذشته گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۵۴ هزار ۸۸۰ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی در سطح شهر صورت گرفته است. این میزان بازرسی منجر به تهیه ۲۴۵۰ فقره فرم گزارش تخلف شده که به تعزیرات حکومتی برای رسیدگی ارسال شده است. ارزش ریالی این پرونده‌ها ۴۶ میلیارد ریال بوده است.

وی درباره تعداد گشت‌های مشترک صورت گرفته در این مدت افزود: تعداد گشت‌های مشترک صورت گرفته با تعزیرات ۴۸ گشت، اداره اماکن مشهد ۲۴۴۶ گشت و با مراکز پنجگانه بهداشت ۲۴۴۰ گشت بوده است.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد بیشترین آمار تخلف را مربوط به گران‌فروشی دانست و ادامه داد: ۱۳۰۴ فقره فرم تخلف در زمینه گران‌فروشی ثبت شده است. گزارش تخلف در خصوص عدم درج قیمت ۸۱۹ فقره، تقلب ۲۱۳ فقره، کم فروشی ۱۶۳ فقره و دیگر تخلفات از جمله عدم رعایت دستورالعمل بهداشتی ۹۳ مورد بوده است.

دلداری بیان کرد: بیشترین میزان تخلفات صورت گرفته مربوط به صنف نانوایان بوده است. به دلیل شایعه مبنی بر گران شدن نان، برخی از نانوایی‌ها به صورت خودسر اقدام به گران کردن نان کردند در حالی که مصوبه‌ای مبنی بر گران کردن نان نداشتیم.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد با اشاره به تعداد بازرسی‌های انجام شده در سطح واحد‌های صنفی در مشهد تاکید کرد: این بازرسی‌ها منجر به صدور ۲۳۸۵ اخطارکتبی برای واحد‌هایی که دستورالعمل ها را رعایت نکرده‌اند شده است. همچنین حدود ۷۵۰ فقره فرم جریمه به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به تعزیرات حکومتی فرستاده و ۱۰۵۷ واحد صنفی نیز پلمب شده‌اند. این تعداد به دلیل اینکه در گروه‌های یک و دو و سه و چهار بودند و در شرایط رنگ‌بندی نارنجی و قرمز مشهد مصوبات عدم فعالیت در این دوره‌ها را رعایت نکردند. از دیگر دلایل این پلمب‌ها عدم رعایت دستورالعمل‌ها بهداشتی و ازدحام و شلوغی در این واحد‌های صنفی بوده است.

انتهای پیام/
تعزیرات مشهد واحد صنفی تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر