کد خبر: 1082005 A

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از افزایش ١۵ درصدی تعداد ماموریت های این مرکز نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مصطفی افشار نیک با اعلام این خبر گفت: در اردیبهشت سال جاری دو هزار و ۴۲۷ مورد خدمت رسانی توسط اورژانس ۱۱۵ این شهرستان انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ١۵ درصدی داشته است. 

وی افزود: در مجموع، تصادفات با ۵۹۴ مورد، قلبی ۲۲۰مورد، بیماران مشکوک به کرونا ۲۲۱ مورد، کاهش سطح هوشیاری ۱۹۴ مورد، ضعف و بیحالی ۱۳۲مورد، سقوط همتراز و غیر همتراز ۱۱۴مورد، تشنج ۸۶ مورد، تنفسی ۷۹ و افزایش فشار خون ۶۴ مورد بیشترین تعداد ماموریت های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور در این ماه بوده است.

افشارنیک اظهار داشت: تعداد یک هزار و ۵۰۰ بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند که ۶۱۰ مورد به بیمارستان ۲۲ بهمن، ۸۱۴ مورد به بیمارستان حکیم و ۷۶ مورد به سایر مراکز درمانی منتقل شده اند.

همچنین جمال خیر آبادی مسئول اورژانس هوایی نیشابور گفت: بالگرد اورژانس ۱۱۵ در اردیبهشت ماه ۵ مورد اعزام داشته است که منجر به انتقال ۸ نفر بیمار و مصدوم شد.

۲۲ بهمن خدمت رسانی فشار خون فوریت های پزشکی مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر