کد خبر: 1080646 A

دادستان شهرستان سرخس ،از همکاری معتمدان و ریش سفیدان محلی درکسب رضایت اولیاء دم و ختم به خیر شدن دو پرونده اعدامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، حیدر جهانی در تشریح این خبر گفت:از مدت‌ها است که بحث صلح وسازش در جوامع محلی شهرستان با همکاری ریش سفیدان ومعتمدان سرخس در دستور کار قرار گرفته که با تلاش های انجام شده دو پرونده محکوم به اعدام با رضایت اولیاء دم ختم بخیر شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ از ظرفیت ریش سفیدان ، بیش از یک میلیارد ۱۷۳ میلیون تومان پرونده دیه منجر به صلح سازش ختم شده افزود:یکی از تبعات درگیری های قومی و طایفه ای در این گونه مناطق، کوچ اهالی روستا ،تشکیل پرونده های زنجیره ای و شکایت های متعدد است که در تلاش هستیم با توجه به بافت طایفه ای شهرستان مرزی سرخس و اینکه از گذشته فرهنگ میانجیگری و ریش سفیدی در منطقه نقش موثری در رفع اختلافات و... داشته ، با همکاری تعدادی از معتمدان پرچم گذشت و صلح سازش که یکی از توصیه های دینی واز تاییدات ریاست قوه قضاییه است ،در سرخس برافراشته و ترویج کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب سرخس در ادامه اظهار کرد: از اقداماتی که در راه صلح سازش به نتیجه مطلوب رسیده می توان از آزاد شدن ۱۳ زندانی ،رفع اختلاف ۱۰ پرونده اختلافات خانوادگی و رهایی دواعدامی از چوبه دار نام برد.

 

اشتغال دادستان عمومی و انقلاب قتل منویات مقام معظم رهبری اعدام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر