کد خبر: 1080378 A

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد گفت: شیوع کرونا هزینه تمام شده هر سفربا قطار شهری را از ۳ هزار تومان به ۹ هزار تومان افزایش داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، وحید مبین مقدم گفت: شیوع کرونا هزینه تمام شده هر سفربا قطار شهری را از ۳ هزار تومان به ۹۰۰۰ تومان افزایش داده است.

مبین مقدم در این باره افزود: طبق آنالیز‌های انجام شده قیمت تمام شده هر سفر قبل از شیوع ویروس کرونا در سال ۹۹ حدود ۳ هزار تومان بود که این رقم بعد از شیوع کرونا به ۹ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: پیش از کرونا ۲ هزار تومان از هزینه تمام شده سفر را شهرداری به صورت یارانه پرداخت می‌کرد و شهروندان تنها هزارتومان از هزینه‌های تمام شده را برای استفاده از قطار شهری پرداخت می‌کردند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد تصریح کرد: این درحالی است که طبق قانون باید یک سوم از هزینه تمام شده سفر با حمل ونقل عمومی اتوبوس و قطار شهری را دولت، یک سوم را شهرداری و یک سوم دیگر را شهروندان پرداخت کنند که متاسفانه دولت چندین سال که سهم خود را پرداخت نمی‌کند وشهرداری این بار را به دوش می‌کشد.

مبین مقدم با بیان اینکه اکنون و با توجه به تاثیرات شیوع ویروس کرونا هزینه تمام شده هر سفر با خطوط قطار شهری مشهد به ۹ هزارتومان افزایش پیدا کرده است، اظهارکرد: پیش از شیوع کرونا روزانه به صورت میانگین ۲۴۰ هزار مسافر توسط خطوط قطار شهری جابجا می‌شدند که این آمار طی سال گذشته و پس از کرونا به حدود ۸۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده است که همین امر هزینه تمام شده هر سفر را افزایش داده است.

وی ادامه داد: در کنار کاهش قابل توجه مسافر، هزینه‌های ضد عفونی مستمر ناوگان و ایستگاه‌ها و همچنین توزیع اقلام بهداشتی و... نیز از دیگر عوامل افزایش هزینه‌های تمام شده هر سفر با قطار شهری است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد افزود: باتوجه به این موضوع اکنون شهرداری مشهد ۸ هزار تومان از هزینه تمام شده هر سفر را به صورت یارانه پرداخت کرده و شهروندان تنها هزار تومان از این مبلغ را پرداخت می‌کنند و این درحالی است که دولت همچنان مانند سال‌های گذشته سهم خود را پرداخت نمی‌کند.

انتهای پیام/
دولت قانون مشهد ویروس قطار شهری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر