کد خبر: 1079862 A

جانشین معاونت امور توان‌بخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از آغاز واکسیناسیون معلولان ساکن در مراکز نگهداری شبانه‌روزی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد ، محمدعارف آرام گفت: ۴مرکز شبانه‌روزی توان‌بخشی معلولان جسمی‌حرکتی با ۵۹۱ مددجو و ۱۰ مرکز بیماران روانی مزمن با ۱۱۲۸ مددجو در استان مستقرند که جزو اولویت‌های دوم تا چهارم واکسیناسیون کرونا هستند.

وی بیان کرد: از مجموع ۴۲۶۹ مددجو در کل مراکز اقامتی معلولان جسمی، ذهنی و بیمار روانی، ۳۴۴ نفر به‌دلیل سالمندبودن، هم‌زمان با مددجویان مراکز سالمندان در همان گام اول واکسینه شده‌اند.

وی ادامه داد: از ۳۹۲۵ نفر باقی‌مانده در این مراکز، فقط ۳۰۸۶ نفر واکسن دریافت می‌کنند، زیرا یا شرایط دریافت واکسن را نداشته‌اند یا خود و خانواده‌شان از تزریق واکسن به مددجو راضی نبوده‌ و انصراف داده‌اند. همچنین ۴۵۲ نفر از کارکنان این مراکز نیز همراه با مددجویان واکسینه خواهند شد.

وی با تأکید بر اینکه واکسن مورد نیاز مراکز مراقبتی به‌طور کامل تأمین شده است، گفت: هیچ کمبودی دراین‌زمینه وجود ندارد و دانشگاه‌های علوم‌پزشکی همه واکسن مورد نیاز را تأمین کرده‌اند.

جانشین معاون توان‌بخشی بهزیستی خراسان رضوی با یادآوری اینکه مراکز اقامتی سالمندان، واکسن نوبت اول و دوم را دریافت کرده‌اند، گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ مورد فوت یا حال وخیم بعد از تزریق واکسن یا سایر عوارض در میان دریافت‌کنندگان واکسن در مجموعه مراکز اقامتی دیده نشده است.

آرام با بیان اینکه به‌طور معمول افرادی در این مراکز فوت می‌کنند، گفت: به تشخیص پزشکی قانونی، هیچ‌کدام از موارد فوت به‌دلیل ابتلا به کرونا پیش یا پس از تزریق واکسن نبوده است.

آرام در زمینه مددجویان زیر پوشش بهزیستی در خارج از مراکز اقامتی گفت: هنوز پیگیریم، ولی نتیجه‌ای در راستای دریافت واکسن برای واکسیناسیون ۱۰۵ هزار مددجوی مقیم منزل به‌دست نیامده است.

وی اظهار کرد: اکنون در خراسان رضوی ۱۱۸ هزار مددجو در منازل داریم که با درنظرگرفتن برخی ملاک‌ها برای واجد شرایط‌ بودن یا نبودن، به حدود ۱۰۵هزار دز واکسن نیازمندیم تا آن‌ها را علیه کرونا واکسینه کنیم.

بهزیستی خراسان رضوی شبانه روزی معلولان واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر