کد خبر: 1076411 A

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از بهره‌برداری گالری و سایت پرنده نگری بوستان وکیل آباد مشهد تا پایان تیرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: توسعه خدمات زیست محیطی و بهبود شرایط زیستگاهی انواع گونه های گیاهی و جانوری در محیط شهری کلانشهر مشهد، طی سال های اخیر به یکی از مهمترین اولویت های مدیریت شهری تبدیل شده که در همین راستا تاکنون اقدامات گسترده ای در این زمینه صورت گرفته است.

وی افزود: با توجه به فراهم کردن شرایط زیستی مناسب تر هوای پرندگان شهر، تاکنون بیش از ۱۳۰۰ آشیانه مخصوص پرندگان و بیش از ۳۰۰ دانه خوری در سطح شهر و به ویژه بوستان‌های شاخص شهری جانمایی شده و بررسی ها نشان می دهد، این سازه های حمایتی با استقبال خوبی از سوی انواع پرندگان ساکن در فضا‌های شهری مشهد روبرو شده است.

یعقوبی ادامه داد: با توجه به اهمیت آموزش به شهروندان در خصوص اثرات مثبت زیست محیطی حضور پرندگان در محیط های شهری نظیر کاهش آفات، استفاده کمتر از سموم شیمیایی و...،  با هماهنگی صورت گرفته، از سال گذشته عملیات احداث گالری و سایت پرنده نگری در بوستان وکیل آباد مشهد آغاز شد که این پروژه تاکنون پیشرفت فیزیکی ۴۱ درصدی داشته است.

معاون شهردار مشهد افزود: معرفی انواع پرندگان شهری به شهروندان به ویژه کودکان، مشاهده‌ چرخه زندگی پرندگان شهری و برگزاری کلاس‌های آموزشی، بخشی از خدمات پیش‌بینی شده در این مجموعه برای ارائه به شهروندان است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این پروژه تا پایان تیرماه سال جاری آماده بهره برداری خواهد بود.

یعقوبی ادامه داد: علاوه بر اقدامات یاد شده به منظور تشویق بیشتر شهروندان به حمایت از پرندگان و فرهنگ‌سازی در این زمینه، فراخوان اولین جشنواره عکاسی و نقاشی ققنوس از بهمن ماه سال گذشته اعلام شده و شهروندان گرامی می توانند تا ۱۵ تیرماه سال جاری در این جشنواره شرکت کنند.

وی افزود:  علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه شرکت در این جشنواره به وب سایت معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد به نشانی services.mashhad.ir مراجعه کنند.

پرنده شهرداری عکاسی مشهد شهردار مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر