کد خبر: 1074141 A

رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار گفت: در پی وقوع سیلاب در روستای آریان بخش روداب سبزوار هفت معدنچی گرفتار در سیل با تلاش مأموران هلال احمر نجات یافتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، محمدعلی جباری رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار در این خصوص گفت: هفت معدنچی سبزواری، در یکی از معادن بخش روداب سبزوار مشغول فعالیت بودند که با وقوع سیلاب به داخل لودر هدایت شدند اما هر لحظه امکان خطر غرق شدن آنها وجود داشته است.

او افزود: تیم امداد و نجات هلال احمر با استفاده از یک عملیات پیچیده و فنی و استفاده از طناب و تجهیزات لازم پس از ۴ساعت تلاش موفق شد این معدنچیان را از خطر سیلاب نجات دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار ادامه داد: طی روز‌های گذشته با توجه به هشدار‌ های هواشناسی مبنی بر وقوع سیل و بارندگی شدید نیرو‌ های هلال احمر سبزوار در حالت آماده‌باش بودند.

جباری با اشاره به آماده بودن تجهیزات پایگاه‌ های امداد و نجات جاده‌ای سبزوار بیان کرد: شهروندان در صورت نیاز به کمک با سامانه۱۱۲ تماس بگیرند.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش باران که از عصر شنبه در خراسان رضوی شدت گرفته است همچنان ادامه دارد و تا روز سه‌شنبه این هفته به صورت پراکنده تداوم خواهد داشت.

جاده جمعیت هلال احمر خراسان رضوی سیل هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر