کد خبر: 1067336 A

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی گلبهار خبر داد:

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران و گلبهار از صدور چهارمین پروانه بهره‌برداری اقامتگاه بوم‌گردی در بخش گلمکان شهرستان گلبهار خبر داد.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا، محمد طاهریان‌مقدم با اعلام این خبر افزود: تاکنون در شهرستان گلبهار هفت موافقت‌نامه اولیه تاسیسات گردشگری صادر شده است و سه مرکز اقامتی در گلمکان پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌ و در حال فعالیت و ارائه خدمات‌دهی به مسافران و گردشگران هستند.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران و گلبهار ادامه داد: چهارمین پروانه فعالیت اقامتگاه بوم‌گردی مربوط به خانم زهره رکنی به نشانی شهرستان گلبهار بخش گلمکان است.

وی اظهار کرد: این اقامتگاه برای ۳ نفر به‌صورت مستقیم و ۵ نفر به‌صورت غیرمستقیم شغل ایجاد می‌کند.

طاهریان‌مقدم گفت: اقامتگاه بوم‌گردی شبهای گلمکان دارای ۴ اتاق و ۴۰۰ مترمربع زیربناست و با سرمایه‌گذاری ۷ میلیارد ریال ایجادشده است و دارای ظرفیت خدمات‌رسانی به ۱۲ نفر گردشگر و مسافر است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸ موافقت‌نامه اولیه بوم‌گردی در شهرستان صادر شده است، تصریح کرد: این اقامتگاه بوم‌گردی آماده خدمات‌دهی به گردشگران است و به زودی افتتاح خواهد شد.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران و گلبهار گفت: با راه‌اندازی این اقامتگاه بوم‌گردی در بخش گلمکان شهرستان گلبهار برخی از مشکلات گردشگردان برای اسکان گردشگران رفع خواهد شد.

طاهریان‌مقدم افزود: از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهرگلمکان وجود آثار تاریخی شامل حسینیه گلمکان، مقبره عبدالرحمن گهواره‌گر و چشمه سبز گلمکان است که هرساله پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است.

وی ادامه داد: دریاچه "چشمه سبز" گلمکان یک دریاچه طبیعی است که در دامنه شمالی رشته کوه بینالود واقع و مشرف بر حوضه آبریز رودخانه گلمکان است و در حدود ۲۰ کیلومتری بخش گلمکان قرار دارد، اهمیت چشمه‌سبز به هوای مناسب و مطلوب آن است و یکی از ویژگی‌های مهم این دریاچه همین هوا و طراوت همراه با آن است.

آثار تاریخی زهره گردشگری گردشگری و صنایع دستی مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر