کد خبر: 1064496 A

معاون صنایع دستی استان خبر داد:

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی از آموزش هزار و هشتصد و دوازده نفر در حوزه آموزش شاغلان و ترویج عمومی صنایع‌دستی در استان طی سال ۱۳۹۹ خبر داد.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد مطیع با اعلام این خبر، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و‌ضرورت برگزاری دوره‌های آموزش صنایع‌دستی تلاش شد این دوره‌ها با تعداد بسیار محدود در سطح شهرهای با وضعیت آبی در استان برگزار شود.

وی با بیان این‌که آموزش صنایع‌دستی بر اساس ابلاغیه از سوی معاونت صنایع‌دستی کشور در دو گروه آموزش تخصصی شاغلان صنایع‌دستی و آموزش ترویجی عمومی اجرایی می‌شود، بیان کرد: در سال ۱۳۹۹ دوره‌های رنگرزی، نمدمالی، زیورآلات سنتی، قلمزنی، گلیم‌بافی، تکنیک‌های لعاب سفال و تکنیک‌های برند و افزایش فروش برگزار شد.

وی اضافه کرد: دوره‌های آموزشی شاغلان صنایع‌دستی در رده‌های عمومی و تخصصی و باهدف بازآموزی صنعتگران و ارتقا دانش شاغلین صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و همچنین صادرکنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی بااشاره به تجهیز و آماده‌سازی ۶ خانه صنایع‌دستی در استان افزود: مرکز صنایع‌دستی نشاط در فیروزه، کارگاه متمرکز ابریشم بسک در تربت‌حیدریه، دو کارگاه متمرکز تولیدی صنایع‌دستی توس در مشهد، موزه و‌گالری زیورآلات و خانه صنایع‌دستی بایگ در تربت‌حیدریه در حال فعالیت هستند.

استان خراسان رضوی خراسان رضوی صنایع دستی گردشگری و صنایع دستی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر