کد خبر: 1062767 A

معاون میراث فرهنگی استان خبر داد:

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: در هفتمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی اقامتگاه‌های بوم‌گردی و سنتی استان با راه‌اندازی پنج اقامتگاه سنتی در استان خراسان رضوی موافقت شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، یوسف بیدخوری با اعلام خبر افزود: با راه‌اندازی یک اقامتگاه سنتی در روستای رباط‌سنگ شهرستان تربت‌حیدریه، یک اقامتگاه در روستای اخلمد شهرستان چناران، یک اقامتگاه سنتی در شهر درگز و دو اقامتگاه سنتی در شهر مشهد موافقت شده است.

وی ادامه داد: اقامتگاه‌ سنتی روستای رباط‌سنگ شهرستان تربت‌حیدریه با ۲۰۰ مترمربع زیربنا در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع راه‎اندازی خواهد شد.

بیدخوری تصریح کرد: اقامتگاه سنتی روستای اخلمد شهرستان چناران نیز با زیربنای ۲۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع با ۴ اتاق و ۵ کلبه چوبی راه‌اندازی خواهد شد.

وی گفت: اقامتگاه‌ سنتی شهر درگز نیز در زمینی به مساحت ۳۰۰ مترمربع با زیربنای  ۱۵۰  مترمربع راه‌اندازی خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی درباره دو اقامتگاه سنتی در شهر مشهد اظهار کرد: یک اقامتگاه سنتی در خیابان آخوندخراسانی با زیربنای ۴۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع و یک اقامتگاه سنتی دیگر در خیابان شیرازی با زیربنای ۵۳۴ مترمربع در زمینی به مساحت ۶۶۸ مترمربع راه‌اندازی خواهد شد.

استان خراسان رضوی خراسان رضوی گردشگری گردشگری و صنایع دستی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر