کد خبر: 1048990 A

استاندار خراسان رضوی گفت: ظرفیت اردوگاههای نگهداری و درمان معتادان در استان امروز با افتتاح پنج مرکز به سه هزار و ١٠٠ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد صادق معتمدیان در مراسم افتتاح پنج مرکز نگهداری و درمان مواد مخدر در استان خراسان رضوی در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رئیس دفتر ریاست جمهوری با اشاره به ساماندهی معتادان متجاهر در استان افزود: امروز در مشهد مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر در حسن آباد بهره برداری شد که ظرفیت این مرکز در مرحله نخست ٥٠٠ نفر است و در مرحله تکمیلی در سال ١٤٠٠ به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر می رسد.

وی اضافه کرد: همچنین امروز چهار مرکز نگهداری و درمان معتادان در سبزوار، نیشابور، قوچان و تربت حیدریه با ظرفیت نگهداری و درمان ٨٠٠ نفر افتتاح شد.

استاندار خراسان رضوی گفت: با حمایت نهادهای مرتبط، ظرفیت نگهداری و درمان معتادان در سال ١٤٠٠ به هشت هزار و ٨٠٠ نفر می رسد. 

معتمدیان افزود: خراسان رضوی به دلیل دارا بودن مرزهای طولانی و همجواری با یکی از مراکز عمده تولید مواد مخدر در دنیا، از استانهای درگیر در این حوزه است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در همراهی و تعامل موجود بین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، نیروهای نظامی و انتظامی، مرزبانی و اطلاعاتی و حمایت همه جانبه دستگاه قضایی در سال جاری عملکرد خوبی در امر مبارزه با مواد مخدر داشته‌ایم.

استاندار خراسان رضوی گفت: طی ١١ ماهه امسال میزان کشفیات مواد مخدر، ٤٠ تن بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ١٢ درصد افزایش داشته است.

معتمدیان افزود: تا کنون ٣٨٣ نفر شهید و ٣٨٠ نفر جانباز و مجروح در حوزه مبارزه با مواد مخدر داشته ایم که بیانگر عزم جدی در امر مبارزه با مواد مخدر است. 

وی ادامه داد: در حوزه پیشگیری، درمان و مقابله با مواد مخدر برنامه جامعی تدوین شده و این اقدامات با جهش بیشتر سرعت خواهد گرفت.

استاندار خراسان رضوی گفت: زحمات دستگاههای مختلف نظامی، انتظامی، دستگاه قضا و شهرداری مشهد در ساماندهی معتادان متجاهر قابل قدردانی است.

خراسان رضوی درمان دستگاه قضایی شهرداری مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر