کد خبر: 1022386 A

به میزبانی مهدیه برگزار شد؛

آیین رزمایش مواسات و همدلی و اهدای بسته‌های معیشتی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور در مهدیه مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در این مراسم گفت: هلال احمر با ارزش ترین خدمات را در ایام کرونا داشت و اقدامات این جمعیت گاهی مانند ایام ابتدای طرح غربالگری مددکار موثری برای وزارت بهداشت بود.

وی افزود: جمعیت هلال احمر همچون گذشته در خصوص بیماری کرونا در قرارگاه مواسات و همدلی و توزیع  بسته های معیشتی و بهداشتی همراهی و اقدامات بسیار خوبی داشته است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور نیز گفت: طی ۱۰ ماه گذشته بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان مردم به جمعیت هلال احمر کمک کردند و یک ریال از اعتبارات جاری جمعیت هلال احمر برای تهیه بسته‌های معیشتی و بهداشتی هزینه نشد.

محمد نصیری در مراسم اهدای ۳ هزار و ۵۸۰ بسته معیشتی جمعیت هلال احمر که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: ما در این ۴۲ سال انقلاب همواره تنگناها را تبدیل به فرصت کرده‌ایم و این به خاطر ظرفیت انقلاب اسلامی است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: در این ۴۲ سال هر زمان با بحران طبیعی و جنگ مواجه شدیم، انقلاب اسلامی با پشتوانه مردم  بحران‌ها را تبدیل به فرصت کرده است و مصادیق آن نیز بسیار است.

وی تصریح کرد: اکنون نیز بهره‌مند از ظرفیتی که شهدای عزیز در دفاع مقدس ایجاد کرده‌اند، هستیم، همچنین در حوزه‌های علمی، درست است که دانشمندان ما را ترور کردند اما از ظرفیت‌هایی که آن دانشمندان جوان ایجاد کردند، استفاده می‌کنیم.

وی در رابطه با خرید واکسن کرونا بیان کرد: اگر از ابتدا این واکسن را به ما می‌دادند ما به سراغ ساختش نمی‌رفتیم، بنابراین همین تنگناها برای ما فرصت ساخت.

نصیری اظهار کرد: طی ۱۰ ماه گذشته بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان مردم به جمعیت هلال احمر کمک کردند و یک ریال از اعتبارات جاری جمعیت هلال احمر برای تهیه بسته‌های معیشتی و بهداشتی هزینه نشد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: امروز بالغ بر ۴۰۰ هزار بسته غذایی، بعد از صحبت‌های رهبری و تأکیدشان بر معیشت از محل کمک‌های مردمی تهیه شد، همچنین به حدود ۲۶ هزار سبد غذایی در استان  از ظرفیت‌های مردمی کمک شد.

وی بیان کرد: سال گذشته ۲۴ استان در درگیر سیل شدند و دچار بزرگترین حادثه طبیعی شدیم، در سیل سال گذشته خراسان رضوی معین استان گلستان شد، تمام لوازم و منازلی که دچار خسارت شده بودند با کمک مردم و حاکمیت ساخته شد و آن منطقه بهتر از گذشته بازسازی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم گفت: برای ادامه روند همدلی و مساوات با هدایت‌های آیت الله علم الهدی و همکاری خوب با همکاران در کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام و روحانیت معزز و دستگاه‌های که همراهی می‌کنند، نیاز داریم.

سید مجتبی احمدی خاطرنشان کرد: طی ۱۰ ماه گذشته جوانان و داوطلبان و اعضای ما بیش از ۲۶ هزار و ۲۰۰ سبدغذایی را تهیه کردند که تقریبا ۱۰ هزار بسته از سهم بودجه جاری جمعیت بوده است و امروز ۳ هزار و ۵۸۰ بسته از بسته‌های معیشتی در کنار اقلام بهداشتی را توزیع می‌کنیم.

وی افزود: ۳۵ هزار بسته برای بیماران خاص با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در همان ماه‌های ابتدایی تهیه کردیم و ۵۸ هزار بسته بهداشتی را در مرز دوغارون هنگام خارج شدن اتباع با همکاری صلیب سرخ توزیع کردیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر در استان، تحت نظر استاندار محترم طرح ناظران سلامت را با دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پنج دانشگاه دیگر استان برای نظارت بر فعالیت‌های واحدها صنفی و تولیدی و مراکز خرید از حدود اول آذرماه شروع کردیم که این طرح به توصیه ستاد مبارزه با کرونا در سطح ملی و استان است و با همکاری ۶ دانشگاه در حال انجام هستیم.

درخاتمه این آیین نیز از چهار نفر از داوطلب منتخب جمعیت هلال احمر خراسان رضوی تجلیل شد.

انقلاب اسلامی جمعیت هلال احمر سلامت مشهد نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر