کد خبر: 1019707 A

همزمان با سالگرد شهید سلیمانی صورت گرفت؛

در اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از پوستر بازی تعاملی معمای یک و بیست ، در دبیرستان پسرانه بعثت مشهد رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم، پروژه رونمایی شده را به لحاظ موضوع و قالب ارزشمند توصیف کرد و گفت: باطل را بایستی از همان مسیری که ورود پیدا می کند، دفع کرد.

حسین شادکام تربتی افزود: فلسفه وجودی آموزش و پرورش تربیت است لذا محور هر شش ساحت ذکر شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت اعتقادی، فرهنگی و دینی است.

وی در ادامه با بیان اینکه آشناسازی دانش آموزان با فضاهای ارزشی و فضای راهپیمایی اربعین، ترکیب حقیقت و مجاز و تقابل فکری با موضوع غیر قابل تشکیک هولوکاست جلوه هایی از توجه دادن بازیکنان این بازی به ارزش‌های دینی و انقلابی است، افزود: فلسفه وجودی آموزش و پرورش تربیت است لذا محور هر شش ساحت ذکر شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت اعتقادی، فرهنگی و دینی است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به زیست بوم جدید در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: فعالیت پرورشی به غلط انباشتی از اتفاقات فرهنگی چون مسابقات و جشنواره ها تلقی می شود، اما بایستی دید تا چه میزان این برنامه ها و فعالیت ها در تغییر نگرش و رفتار فرد می تواند موثر باشد.

مدیر مجتمع آموزشی بعثت نیز در این مراسم گفت: این بازی برای جوانان و نوجوانان طراحی شده است و دانش آموزان و مربیان سازنده این بازی کوشیده‌اند از طریق این بازی دانش آموزان را با مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی به ویژه تحولات منطقه آشناتر کنند.

ولی زاده افزود: موضوع این بازی مبارزه با استکبار مقابله با داعش و تبیین نقش شهید سلیمانی در عقب راندن دشمن از منطقه است.

وی گفت: دانش‌آموزان از بستر فضای مجازی وارد این بازی می‌شوند، اما باید برای ادامه بازی وارد کار تعاملی شوند و اقداماتی را نیز خارج از بازی انجام دهند

استکبار بازی مشهد ویروس آموزش و پرورش خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر