کد خبر: 1010765 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: در سال زراعی جاری هشت هزار هکتار از مزارع غلات این شهرستان به روش مکانیزه کشت شد که نسبت به سال زراعی گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

محمد میری‌دیسفانی در گفت‌ و گو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: در سال زراعی جاری ۶۰ درصد مزارع گندم و ۶۰ درصد مزارع جو در این شهرستان به روش مکانیزه کشت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد کشت مکانیزه غلات این شهرستان در زمین‌های کشاورزی کاریز انجام می‌شود، افزود: میانگین تولید گندم در روش کشت مکانیزه در هر هکتار به چهار تن و ۳۰۰ کیلوگرم و تولید جو در هر هکتار به سه تن و ۲۰۰ کیلوگرم می‌رسد.

میری‌دیسفانی بیان کرد: کشت غلات به روش مکانیزه در هر هکتار ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم صرفه جویی در مصرف بذر و ۲ تا سه میلیون ریال کاهش هزینه در بردارد.

وی با اعلام اینکه کشت غلات در این منطقه بالغ بر ۶ هزار بهره‌بردار دارد مطرح کرد: افزایش بهره‌وری آب، کاهش بذر مصرفی در واحد سطح، یکنواختی جوانه زنی، سطح سبز مطلوب و کاهش هزینه‌های تولید را از مزایای کشت مکانیزه بشمار می‌رود.

مدیر جهادکشاورزی تایباد گفت: در سال زراعی جاری افزون بر هزار و ۴۳۰ تن انواع بذر غلات گواهی شده بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است.

وی در ادامه افزود: سال زراعی گذشته کشاورزان این شهرستان بیش از ۳۵ هزار تن گندم و ۱۹ هزار تن جو تولید کردند که براساس تولیدات انجام شده این منطقه یکی از قطب‌های تولید گندم در استان خراسان رضوی بشمار می‌رود.

استان خراسان رضوی زمین صرفه جویی در مصرف کاهش هزینه گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر